کشته شدن یک قاچاقچی کالا و دستگیری 6 قاچاقچی دیگر در ساوه

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ساوه از کشته شدن یک قاچاقچی کالا و دستگیری 6 قاچاقچی دیگر در این شهرستان خبر داد.

 
حجت الله درودگر با اعلام این خبر افزود: در پی گشت زنی مامورین مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیروی انتظامی شهرستان ساوه در محور اتوبان ساوه به همدان به یک دستگاه خودروی پژو پرشیا که از استان های غربی کشور به سمت تهران در حرکت بوده است ، مشکوک شدند.
 
وی بیان کرد: سرنشینان این خودروی پرشیا که در ایستگاه عوارضی این محور مواصلاتی منتظر پرداخت عوارض بودند، ناگهان متوجه حضور پلیس در نزدیکی خودروی آنان شده که اقدام به فرار می کنند و با تغییر مسیر از یکی دیگر از لاین های عوارضی که مانع مقابل آن بوده است، می گریزند.
 
وی اظهار کرد: در پی تعقیب و گریز ماموران ، قاچاقچیان اقدام به تغییر مسیر از سمت اتوبان ساوه همدان به سمت جاده قدیم تهران ساوه می کنند و در این میان خودروی دیگری که به عنوان اسکورت این محموله قاچاق، آن را همراهی می کرد با حرکات حادثه آفرین در صدد ممانعت از تعقیب خودروی پلیس برآمده و سعی می کرده تا منجر به واژگونی خودروی انتظامی شود که موفق به این امر نشده و با تلاش های مامورین خودروی پرشیا در محور قدیم ساوه و تهران و مقابل پل بوئین زهرا در برخورد با یک کانال متوقف می شود.
 
دادستان ساوه ادامه داد: پس از متوقف شدن خودروی پرشیا قاچاقچیان با پیاده شدن از خودرو اقدام به فرار می کنند که در این میان ماموران انتظامی برای دستگیری آنان اقدام به شلیک تیرهوایی می کنند.
 
وی اظهار کرد: در حین انجام عملیات تعقیب و گریز ماموران برای دستگیری سرنشینان خودروی پرشیا، خودروی دیگری را که به عنوان اسکورت دوم قصد برخورد و از بین بردن ماموران انتظامی داشت با تیراندازی به موقع متوقف می کنند.
 
وی بیان کرد:  در این عملیات اصابت تیر به یکی از قاچاقچیان منجر به کشته شدن وی شده و با تلاش ماموران 6 قاچاقچی دیگر نیز دستگیر شدند.
 
درودگر با اشاره به اینکه از قاچاقچیان تعداد 382 عدد گوشی تلفن همراه گران قیمت کشف و ضبط شد، افزود: در این خصوص پرونده ای تشکیل و تحقیقات از دستگیر شدگان ادامه دارد.
/ 0 نظر / 7 بازدید