کلاهبرداری با کارتکس‌!

فرمانده نیروی انتظامی ساوه گفت: اعضای شرکتی به بهانه تخفیف بیمه خودرو با صدور کارتکس‌های جعلی از شهروندان کلاهبرداری می‌کردند در عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی این شهرستان دستگیر شدند.

سرهنگ علی‌اصغر طالبی اظهار کرد: در تیرماه سال جاری گزارشی به پلیس شهرستان ساوه در خصوص توزیع کارتکس‌هایی در بین شهروندان که احتمال جعلی بودن آن متصور بود، ارائه شد.

 

وی اضافه کرد: با اعلام این گزارش، بررسی موضوع به تیمی از کارآگاهان اداره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی شهرستان واگذار شد و در تحقیقات اولیه و بررسی کارشناسی کارتکس‌ها مشخص شد که هولوگرام‌های الصاقی جعلی بوده و افرادی از نام یک شرکت بیمه سوء‌استفاده می‌کنند.

 

وی ادامه داد: در تحقیقات کارآگاهان پلیس از افرادی که کارتکس‌ها را دریافت کرده بودند مشخص شد افرادی با تلفن‌های همراه شهروندان تماس برقرار کرده و بعد از اطمینان از اینکه مخاطب دارای خودرو است اظهار می‌کردند که از امسال برای کلیه خودروها کارتکس مخصوصی صادر می‌شود.

 

وی افزود: در این تماس‌ها ارائه‌ی خدمات خودرویی از قبیل بیمه شخص ثالث و بدنه، خرید لوازم یدکی و کلیه خدمات تعمیرگاهی عمومی و شخصی و ارائه‌ی تخفیف 10 درصدی بیمه شخص ثالث از مزایای خدمات جدید اعلام شده و پس از جلب اعتماد راننده، مبلغ 850 هزار ریال از وی اخذ و کارتکسی به آدرس وی ارسال می‌شد.

 

دستگیری توزیع‌کننده کارتکس‌ها در ساوه

 

فرمانده انتظامی ساوه در ادامه گفت: با مشخص شدن گستردگی کلاهبرداری در سطح شهرستان، عملیات شناسایی عاملان آن شروع و مأموران انتظامی موفق شدند فردی را که در سطح شهرستان اقدام به توزیع کارتکس‌های جعلی می‌کرد در عملیاتی برنامه‌ریزی شده دستگیر و از وی تعداد 50 عدد کارتکس جعلی را کشف کنند.

 

وی ادامه داد: متهم در اظهاراتش به مأموران اظهار کرد که به عنوان پیک فروش شرکتی که در تهران فعالیت می‌کند مشغول به کار است و با هماهنگی شرکت کارتکس‌ها را در سطح شهرستان توزیع می‌کند.

 

دستگیری دیگر اعضای باند

 

سرهنگ طالبی به دستگیری دیگر اعضای باند در عملیات کارآگاهان پلیس اشاره کرد و گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده در یک اقدام عملیاتی یکی از اعضای اصلی این شرکت به شهرستان ساوه دعوت و در عملیاتی توسط مأموران انتظامی دستگیر شد.

 

وی ادامه داد: متهم در اظهارات خود بیان کرد که به عنوان کارمند شرکت فعالیت می‌کند و مدیرعامل شرکت فرد دیگری است که با توجه به اظهارات وی، دستگیری شخص دیگر نیز در دستور کار مأموران پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

 

دستگیری مدیرعامل شرکت در تهران

 

این مقام انتظامی در ادامه گفت: با مشخص شدن محل فعالیت شرکت در تهران با هماهنگی دستگاه قضایی تیمی از کارآگاهان به آدرس شرکت اعزام شدند و مدیرعامل شرکت در محل کارش دستگیر و در بازرسی از محل کار وی 14 هزار هولوگرام، سه هزار بارکد، 130 هولوگرام جعلی مربوط به شرکت بیمه، 330 کارتکس که حدود 270 عدد آن آماده ارسال به شهرهای قم، یزد، سمنان، لرستان، اهواز، شیراز بود به همراه شش دستگاه کیس رایانه و متعلقات مربوطه کشف شد.

 

هشدار پلیس به شهروندان

 

فرمانده انتظامی ساوه با تأکید بر لزوم هوشیاری شهروندان در برابر افراد سودجو و فرصت‌طلب گفت: این شرکت از سال 87 تا سال 91 مجوز فعالیت و همکاری با شرکت بیمه را داشته و در این مدت برگه‌هایی که توسط شرکت بیمه تأیید می‌شده است در اختیار مالکان وسایل نقلیه قرار می‌گرفته و از سال 91 فعالیت شرکت بیمه با این شرکت قطع و مجوز فعالیت باطل می‌شود و از این سال شرکت مربوطه در نمایندگی‌های خود در سراسر ایران فعالیت خود را به شکل غیرقانونی ادامه می‌داده است.

 

سرهنگ طالبی خاطرنشان کرد: افرادی که به این روش از آنان کلاهبرداری شده است می‌توانند با شماره تلفن 42223663 پلیس آگاهی شهرستان تماس بگیرند.

/ 0 نظر / 5 بازدید