32 نفر در ساوه بر اثر آتش سوزی و حوادث جان باختند

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساوه گفت: 32 نفر بر اثر آتش سوزی و حوادث سال گذشته در این شهر جان خود را از دست دادند و 97 نفر نیز مجروح شدند.  

نصرت اله احمدی افزود: پارسال 706 مورد حادثه و آتش سوزی در شهر ساوه به وقوع پیوست که 503 مورد آن آتش سوزی و 203 مورد آن حواث مختلف بود.

وی بیان کرد: در این مدت دو هزار و 235 نفر از ماموران این سازمان به محل بروز این حوادث و آتش سوزی ها اعزام شدند که در مجموع 266 ساعت کار عملیاتی را در پی داشت.

احمدی ادامه داد: علت بروز بیشتر این حوادث و آتش سوزی ها سهل انگاری و رعایت نکردن مسائل ایمنی بوده است.

به گفته وی، آتش سوزی وسائط نقلیه با 91 مورد و تصادف خودروها با 69 مورد بیشترین میزان حوادث و آتش سوزی ها را به خود اختصاص دادهاند.

وی اظهار کرد: برای رفع نیازهای موجود، عملیات ساخت ایستگاه شماره 3 آتش نشانی این شهر انجام شد و این ایستگاه در صورت تامین نیروی انسانی مورد نیاز فعالیت خود را در شرق شهر ساوه آغاز خواهد کرد.

وی بیان داشت: همچنین عملیات اجرایی ساختمان مرکزی این سازمان در مرکز آتش نشانی شهر مطابق با جدیدترین استانداردهای روز آغاز شده است.

احمدی گفت: با توجه به جمعیت شهر ساوه، ارائه خدمات در این شهر نیازمند فعالیت چهار ایستگاه آتش نشانی است که ساخت ایستگاه چهارم در شهرک علوی جزو اولویت های کاری این سازمان است.

وی افزود: 58 آتش نشان در شهرستان ساوه در امر امداد رسانی به مردم مشغول فعالیت هستند که بیشتر آنان آموزش های لازم را فرا گرفته اند.

/ 0 نظر / 7 بازدید