2 منزل مسکونی در غرق‌آباد در آتش سوخت

ابوالفضل باباشلو اظهار داشت: ظهر امروز بر اثر وقوع یک فقره آتش‌سوزی در روستای اردمین این شهر دو باب منزل مسکونی طعمه حریق شد و کاملا در آتش سوخت.
وی تصریح کرد: این حادثه بر اثر نشتی بنزین باک یک دستگاه پراید که در مجاورت چراغ غذاپزی و در حیاط یک منزل مسکونی قرار داشته رخ داده که متأسفانه آتش‌سوزی به سرعت گسترش و موجب از بین رفتن دو باب منزل روستایی شد.
رئیس شورای اسلامی شهر غرق‌آباد با بیان اینکه این حادثه هیچگونه خسارت جانی نداشت، گفت: این روستا در فاصله حدود 15کیلومتری شهر غرق‌آباد قرار دارد که به دلیل اطلاع دیرهنگام از سوی اهالی و فاصله 15کیلومتری محل حادثه تا شهر غرق آباد که آن‌ هم به صورت سربالایی است، عوامل آتش‌نشانی با وجود اینکه بر اساس قانون هیچ مسئولیتی در این زمینه نداشتند، با تاخیر در محل حاضر شده و نتواستند نسبت به اطفا به موقع حریق اقدام کنند.
باباشلو با اشاره به اینکه بر اساس قانون آتش‌نشانی نمی‌توانند، به حوادث خارج از محدوده شهری سرویس‌دهی کند و تنها بر اساس وظیفه انسان‌دوستانه اقدام به این کار می‌کند، بیان کرد: در حال حاضر دو دستگاه خودروی آتش‌نشانی و سه نفر نیروی آتش‌نشانی در شهرداری غرق‌آباد مشغول فعالیت هستند که با توجه به بالا بودن حوادث آتش سوزی منطقه به دلیل بیابانی و گرم بودن منطقه، این تعداد پاسخگوی نیازها نیست.
وی ادامه داد: شهرداری نیز به دلیل کمبود امکانات و اعتبارات نمی‌تواند اقدام به مستقل کردن و تجهیزکردن نیرو و امکانات آتش‌نشانی کند که می‌طلبد ستاد حوادث غیرمترقبه استان در این زمینه وارد عمل شود.
رئیس شورای اسلامی شهر غرق‌آباد گفت: در تابستان امسال عوامل آتش‌آنشانی غرق‌آباد با وجود اینکه هیچ وظیفه‌ای نداشت، به منظور اطفا حریق به روستاهایی که گاها بیش از 50 کیلومتر فاصله داشت، اعزام شدند که این مسئله در بعضی از مواقع نارضایتی مردم خود شهر غرق‌آباد را به دنبال داشت.
باباشلو گفت: برای سرویس‌دهی به حوادث این منطقه باید تمام امکانات و نیروهای آتش نشانی به سه برابر افزایش یابد.

/ 0 نظر / 9 بازدید