گروگانگیری پیرمرد و پیرزن ‌ساوه‌ای نافرجام ماند

کاظم مجتبایی اظهار داشت: ساعت 23 شب یکشنبه شب خانمی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 شهرستان ساوه تماس گرفت و از ورود شخص ناشناس به منزل پدر و مادر پیرش در خیابان امام این شهر خبر داد.
وی افزود: ابتدا ماموران انتظامی کلانتری 11 شهر ساوه برای بررسی خبر فوق به محل اعلام شده اعزام شدند که به محض ورود مشاهده کردند فردی با در دست داشتن یک قبضه سلاح کمری ضمن تهدید ماموران پیرمرد و دختر و همسرش را به گروگان گرفته است.
فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع سریعاً فرمانده شهرستان به همراه پلیس آگاهی در محل حاضر و فرد گروگانگیر را به آرامش و تسلیم شدن در برابر قانون دعوت کردند که متاسفانه فرد مذکور هیچگونه توجهی نکرد‌ه و تهدید کرد که در صورت هرگونه اقدام پلیس به وسیله مواد منفجره که در اختیار دارد منزل و گروگان‌ها را منفجر می‌کند.
مجتبایی بیان داشت: با توجه به این موضوع و گذشت سه ساعت از این ماجرا با هدایت عملیاتی و حضور دادستان در صحنه مجددا ضمن دعوت به آرامش فرد گروگانگیر و آزادی گروگان‌ها موضوع با توجه به حساسیت و حفظ جان هر سه گروگان حساس‌تر شد، در نتیجه واحد ویژه رهایی گروگان یگان ویژه پاسداران فرماندهی انتظامی استان مرکزی وارد عمل شد.
وی گفت: در نهایت فرد گروگانگیر با تقاضای مقداری پول نقد و یک دستگاه خودرو به همراه گروگان‌ها قصد خروج از منزل را داشت که متوجه حضور ماموران و محاصره محل می‌شود و به‌سمت آنها تیراندازی می‌کند که در این لحظه ماموران عملیات ویژه به خاطر جلوگیری از شرارت بیشتر و حفظ جان گروگان‌ها به سمت فرد مجرم شلیک کرده و نامبرده را مجروح می‌کنند و پس از دستگیری و کشف اسلحه افراد گرفتار را نجات‌ می‌دهند.
فرمانده انتظامی استان مرکزی افزود: مجرم مورد نظر به دلیل شدت جراحات در بیمارستان فوت کرده است.

/ 0 نظر / 8 بازدید