نرخ طلاق در ساوه به بیش از 12 درصد رسید!

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان ساوه گفت: آمار طلاق، در شهرستان ساوه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 12.9 درصد افزایش یافته است.

 

عبدالرضا کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه مرکزی، افزود: آمار طلاق در این شهرستان در سه ماهه نخست سال 1392 به تعداد 124 مورد ثبت شده بود که این میزان به 140 مورد در سال 93 افزایش پیدا کرد.

 

وی با اشاره به این‌که میزان وقایع ازدواج طی سه ماهه‌ی امسال نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12.3 درصد کاهش داشته است، گفت: در این مدت 563 واقعه‌ی ازدواج در این شهرستان ثبت شده است.

 

وی اضافه کرد: امسال 252 واقعه‌ی فوت در این شهرستان ثبت شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال پیش، 15.15 درصد کاهش دارد.

 

کریمی ادامه داد: در سه ماهه نخست امسال 990 واقعه‌ی ولادت در شهرستان ساوه به ثبت رسیده که این تعداد تولد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تنها 1.02 مورد افزایش داشته است.

 

وی اضافه کرد: دستیابی به آمار دقیق لازمه‌ی برنامه‌ریزی‌های دقیق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی که با ثبت وقایع چهارگانه عملی خواهد شد.

 

کریمی با اشاره به مکانیزه شدن ثبت وقایع از طریق خدمات الکترونیکی گفت: وظیفه اصلی ثبت احوال در کشور ثبت واقعه ولادت و صدور شناسنامه، ثبت واقعه فوت و صدور گواهی، ثبت ازدواج و طلاق، تعویض شناسنامه‌های موجود، صدور گواهی ولادت برای اتباع خارجه، تنظیم دفاتر ثبت کل وقایع و جمع‌آوری و تهیه آمار انسانی است.

 

براساس آمار اعلام شده از سوی ثبت احوال شهرستان ساوه این میزان افزایش طلاق در شهرستان ساوه در حالی است که نرخ طلاق در این شهرستان در سال گذشته 5.5 درصد کاهش داشته است.

 

/ 0 نظر / 20 بازدید