پزشکی قانونی ساوه بعد از اراک شلوغ‌ترین مرکز استان است

رئیس پزشکی قانونی شهرستان ساوه گفت: مرکز پزشکی قانونی ساوه بعد از اراک شلوغ ترین مرکز است که با یک پنجم نیرو اما در کمترین زمان و با بهترین کیفیت معاینات را انجام می دهد.

دکتر محمدتقی رضایی پور در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت فرا رسیدن هفته قوه قضائیه، افزود: خوشبختانه با تلاش های انجام شده در این مرکز ظرف دو ساعت معاینات جسد انجام می شود.

 

وی با بیان اینکه 6 هزار 562 نفر در این مرکز در سال 92 معاینه سرپایی مربوط به ضرب و جرح و... شدند، اضافه کرد: از این تعداد معاینه پنج هزار و 810 نفر مربوط به ضرب و جرح، 154 نفر معاینات روانپزشکی و 598 نفر معاینات اختصاصی زن و مرد بودند.

 

دکتر رضایی پور با اشاره به اینکه در سه ماهه سال جاری یک هزار و 416 نفر در این مرکز معاینه شدند، ادامه داد: از این تعداد هزار 231 نفر معاینات عمومی، 28 نفر معاینات روانپزشکی و 157 نفر مربوط به معاینات اختصاصی زن و مرد بود.

 

وی ادامه داد: در سال گذشته 269 جسد معاینه شد که از این تعداد 192 مورد در ساعات اداری و 77 مورد در ساعات غیر اداری و ایام تعطیل صورت گرفت.

 

وی بیان کرد: در سه ماهه امسال نیز 53 جسد معاینه شد که از این تعداد تنها 30 مورد در ساعات اداری بود.

 

رئیس پزشکی قانونی ساوه در ادامه گفت: با توجه به حضور یک پزشک خانم به صورت پاره وقت در این مرکز، دیگر نیازی به حضور در اراک برای معاینه نیست.

 

وی با اشاره به دردسر، وقت گیری و هزینه بالا در مراجعه به اراک، تصریح کرد: با پیگیری های صورت گرفته و همکاری دادگستری شهرستان موفق شدیم یک پزشک خانم را بصورت پاره وقت در این مرکز مستقر کنیم.

 

به گفته وی، در صورت موافقت سازمان انتقال خون، این پزشک خانم به صورت دائمی و کامل در مرکز مستقر می شود.

 

دکتر رضایی پور با بیان اینکه از کلیه ارباب رجوعان در این مرکز عکس گرفته می شود، اظهار کرد: در مرکز پزشکی قانونی ساوه فیش های بانکی توسط کارت خوان پرداخت می شود و حتی کپی مدارک نیز در این جا اخذ می شود که در معاینات هیچ گونه دستکاری صورت نگیرد و در کمترین زمان معاینات انجام شود.

/ 0 نظر / 20 بازدید