کلاهبرداری از 144 هزار نفر با همکاری دو شبکه‌ی ماهواره‌ای در ساوه

فرمانده‌ی انتظامی استان مرکزی از دستگیری اعضای باندی که با تبلیغات گسترده‌ی ماهواره‌ای با نام یک شرکت جعلی از 144 هزار نفر بیش از 40 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، در شهرستان ساوه خبر داد.

سردار «عزیزالله ملکی» در جمع خبرنگاران در خصوص جزئیات عملیات شناسایی و دستگیری اعضای باند این کلاهبرداری گفت: بلافاصله با اعلام گزارش و حساسیتی که این پرونده داشت موضوع برای بررسی دقیق در اختیار کارآگاهان پلیس شهرستان قرار گرفت و در تحقیقات اولیه مشخص شد که از افراد بسیاری کلاهبرداری شده است.

 

وی ادامه داد: بلافاصله با هماهنگی دستگاه قضایی، برنامه‌ریزی لازم برای شناسایی کلاهبرداران با جدیت در دستور کار قرار گرفت و پس از سه ماه تحقیقات شبانه‌روزی مخفی‌گاه اعضای این باند در تهران شناسایی شد. با برنامه‌ریزی عملیاتی کارآگاهان، دو نفر از اعضای اصلی این باند در روزهای پایانی سال در شهرستان ساوه و دو نفر دیگر نیز در عملیات‌های جداگانه در تهران دستگیر شدند.

 

سردار ملکی ادامه داد: در روند رسیدگی به پرونده و بررسی‌های کارشناسانه کارآگاهان پلیس آگاهی مشخص شد در طول چهار سال فعالیت این شرکت، از 144 هزار نفر در سطح کشور به ارزش 40 میلیارد و 320 میلیون ریال کلاهبرداری شده است.

 

وی با اشاره به اینکه متهمان در مدت فعالیت خود با همکاری دو شبکه‌ی ماهواره‌ای، تبلیغات گسترده‌ای در خصوص برگزاری مسابقه پیامکی و ارائه تخفیف به برندگان داشته‌اند، گفت: این متهمان با عنوان یک شرکت صوری مسابقه برگزار می‌کردند و با سیم‌کارت‌هایی با صاحبانی نامشخص و پس از دریافت پیامک، با مخاطبان تماس گرفته و آنان را برنده‌ی جایزه اعلام می‌کردند و بدون ارائه‌ی کالا از آنان کلاهبرداری می‌کردند.

 

فرمانده‌ی انتظامی استان مرکزی تصریح کرد: با توجه به اینکه مبلغ واریز شده به حساب اعضای این باند کلاهبرداری توسط مالباختگان کم‌ارزش بوده است، متأسفانه موضوع به پلیس گزارش نشد و افراد از پیگیری مطالبات خود انصراف می‌دادند.

 

سردار ملکی خاطرنشان کرد: افرادی که به این روش از آنان کلاهبرداری شده است می‌توانند با پلیس آگاهی شهرستان ساوه به شماره 42223663 تماس گرفته و شکایت خود را مطرح و پیگیری کنند.

/ 0 نظر / 27 بازدید