دستگیری کیف‌قاپ حرفه‌ای در ساوه

کیف‌قاپ حرفه‌ای بعد از دستگیری توسط مأموران پلیس شهرستان ساوه، به 11 فقره کیف‌قاپی در این شهرستان اعتراف کرد.

 

سرهنگ علی اصغر طالبی فرمانده انتظامی شهرستان ساوه در این خصوص گفت: در ماه‌های پایانی سال گذشته گزارش چند فقره کیف‌قاپی به مرکز فوریت‌های پلیس 110 شهرستان ساوه اعلام شد.

 

وی افزود: در تحقیقات صورت‌گرفته از مال‌باختگان مشخص شد، جوانی موتورسوار با تعقیب سوژه‌های خود و با حضور آنها در خیابان‌های خلوت اقدام به کیف‌قاپی از شهروندان می‌کند.

 

طالبی گفت: با توجه به تعداد کیف‌قاپی‌های صورت‌گرفته، اکیپی مجرب از مأموران انتظامی شهرستان، تحقیقاتی جامع برای شناسایی متهم را در دستور کار خود قرار دادند و بعد از مدتی متهم شناسایی شد و مشخصات وی در اختیار کلیه واحدهای انتظامی قرار گرفت.

 

وی افزود: در ابتدای هفته تیمی از گشت‌های انتظامی در یکی از خیابان‌های شهر، متهم مورد نظر را با یک دستگاه موتورسیکلت فاقد پلاک شناسایی کرد و در عملیاتی غافلگیرانه وی دستگیر و برای تکمیل تحقیقات به یگان انتظامی دلالت شد.

 

طالبی تصریح کرد: متهم در بازجویی‌های خود به 11 فقره کیف‌قاپی در سطح شهرستان اعتراف کرد و اذعان داشت، با تحت نظر گرفتن عابران، افرادی که در مراقبت از کیف خود سهل‌انگاری می‌کردند را شناسایی کرده و در لحظه‌ای مناسب اقدام به کیف‌قاپی از آنان می‌کردم.

 

بنا بر این گزارش متهم با تشکیل پرونده به دستگاه قضایی معرفی و با صدور قرار قانونی به زندان انتقال داده شد.

/ 0 نظر / 18 بازدید