دستگیری جاعلان چک‌های بانکی در ساوه

سرهنگ مصطفی ویسمه‌ای، فرمانده انتظامی شهرستان ساوه استان مرکزی در توضیح این خبر اظهار کرد: در پی افزایش جعل چک‌های بانکی و وقوع چند فقره در این شهرستان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار آن یگان قرار گرفت.


وی گفت: مأموران پلیس آگاهی آن یگان با کنترل افراد مشکوک مراجعه کننده به بانک به صورت نامحسوس به سه نفر که در حال خرید چند فقره چک مبلغ پایین از مشتریان یکی از بانک‌ها بودند برخورد که با توجه به اهمیت موضوع، افراد فوق تحت تعقیب قرار گرفت و نهایتاً هنگام خروج از شهرستان با یک دستگاه خودرو پژو 206 دستگیر و جهت بررسی به پلیس آگاهی انتقال داده شدند.


این مقام مسئول افزود: در بازرسی از خودرو متهمان سه فقره چک جاری صادره از بانک‌های ساوه، مواد شیمیایی پاک کننده، جوهر تحریر، ابزار مخصوص جعل چک و سه عدد کلاه گیس مردانه جهت تغییر قیافه،سه عدد تبر و تعدادی سیم کارت تلفن همراه کشف و ضبط شد.


ویسمه‌ای عنوان کرد: متهمان در بازجویی‌های فنی معترف شدند که با سوء استفاده از افراد کهنسال و بی‌سواد که با در دست داشتن چک‌های جاری با مبالغ پایین جهت وصول به بانک‌ها مراجعه می‌کردند، چک‌های آنها را گرفته و وجه آن را نقدا پرداخت و در فرصت مناسب با تغییر مبلغ و تغییر قیافه اقدام به اخذ وجوه جعلی می‌کردند.


فرمانده انتظامی شهرستان ساوه در خاتمه تصریح کرد: متهمان تا کنون به چندین فقره جعل اعتراف کرده و تحقیقات از آنان ادامه دارد.

/ 0 نظر / 7 بازدید