در 3 ماه نخست امسال اتفاق افتاد؛ 53 کشته و مجروح در حوادث ساوه

نصرت‌الله احمدی اظهار کرد: در سه ماه نخست امسال 126 مورد حریق و 62 مورد حادثه در این شهرستان رخ داده است که بر اثر وقوع این حوادث هشت نفر کشته و 45 نفر مجروح شدند.
وی از کاهش فوت‌شدگان در حوادث و حریق در سه ماه سال جاری خبر داد و تصریح کرد: در سه ماه سال گذشته 118 حریق و 71 حادثه در این شهرستان رخ داده بود که بر اثر این حوادث 20 نفر کشته و 34 نفر مجروح شدند.
رئیس اداره آتش‌نشانی و خدمات ایمنی ساوه گفت: مدت زمان انجام عملیات اطفای حریق 58 ساعت و 48 دقیقه و مدت زمان انجام عملیات حوادث 23 ساعت و 52 دقیقه بوده است که در عملیات اطفای حریق، 521 مامور و در عملیات حوادث 201 مامور به محل اعزام شده‌اند.
احمدی با اشاره به اینکه در حوادث آتش‌سوزی ضایعات با 55 مورد و انباری با دو مورد به تربیت بیشترین و کمترین حوادث آتش‌سوزی را به خود اختصاص می‌دهند، افزود: در سه ماهه نخست امسال بیش از 14 مورد آتش‌سوزی در واحدهای مسکونی، 10 مورد تجاری، شش مورد کارخانه و کارگاه، 14 مورد فضای سبز، هفت مورد مزرعه و خرمن، 11 مورد وسیله تقلیه و پنج مورد در سایر بخش‌ها رخ داده است.
وی بیان کرد: در حوادث نیز تصادفات با 19 مورد بیشترین حادثه را به خود اختصاص داده است.
به گفته وی علت اصلی بروز اکثر حوادث و آتش سوزی‌ها سهل‌انگاری و رعایت نکردن مسائل ایمنی بوده است.
سازمان آتش نشانی ساوه هم‌اکنون دارای دو ایستگاه آتش نشانی است که با توجه به جمعیت و موقعیت این شهرستان، این تعداد پاسخگوی نیاز این شهرستان نیست.

/ 1 نظر / 7 بازدید