«بلوتوث‌بازان» تهدید بزرگی برای امنیت اجتماعی هستند

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ساوه گفت: بلوتوث بازان تهدید بزرگی برای امنیت اجتماعی هستند.

 
سرهنگ علی‌اصغر طالبی  با اشاره به اینکه تلفن همراه و بلوتوث از اعضای خانواده فضاهای مجازی محسوب می شوند گفت: ممکن است این امکانات، آسیب‌ها و معضلات زیادی را با خود به همراه داشته باشند، از این میان می‌توان به کاهش اعتماد به نفس به علت ارتباط از راه دور و غیرمستقیم و کاهش مهارت‌های ارتباطی اشاره کرد.
 
وی با اشاره به اینکه امکانات تصویری نصب شده بر روی تلفن همراه به غیر از به وجود آوردن آسیب های اجتماعی – اخلاقی تهدیدی برای هتک حرمت خصوصی افراد و از بین بردن امنیت اشخاص می شود، افزود: به عنوان مثال ممکن است فردی که به ظاهر مشغول صحبت کردن با شخص دیگری است در واقع در حال فیلم برداری و عکس برداری از اشخاص یا مدارک مهم است که متأسفانه بسیاری از این موارد در مهمانی های شبانه و یا مهمانی های خانوادگی گزارش شده است.
 
وی تصریح کرد: بلوتوث ضمن ایجاد فرصت های مناسب در تبادل اطلاعات به صورت بیسیم، متأسفانه آسیب های زیادی را نیز به همراه دارد به طوری که در موارد متعددی شاهد اخبار تکان دهنده از حوادث ناگواری بوده ایم که سبب آن بلوتوث های غیر اخلاقی است.
 
وی بیان کرد: جالب توجه آن که در صورت آماده به کاربودن دستگاه های مجهز به بلوتوث اطلاعات آن دستگاه بدون رضایت صاحبان آن قابل دستیابی بوده و می توانند مورد سوء استفاده قرارگیرند.
 
وی اظهار کرد: بهتر است بدانیم پاسخ به بلوتوث های ناشناس و قبول هر بلوتوثی ممکن است باعث تخلیه اطلاعاتمان گردد، هر چند ممکن است متن ارسال در بلوتوث ها محرک پذیرش آن ها باشد و از طرف دیگر می توان به وجود کلیپ های مبتذل و مستهجل و یا تهیه شده از حریم خصوصی افراد اشاره کرد که سرعت انتشارآن ها از سرعت انتشار شایعات بیشتر است.
 
این مسوول انتظامی گفت: برخی از این بلوتوث ها در غالب کلیپ های کوتاه با هدف تهدید قربانیان و وادار کردن آنها به سکوت و اخاذی و انتقام گیری صورت می گیرند.
 
وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از تهدیدات امنیتی بلوتوث تعقیب کاربری است که مستقیم بلوتوث دستگاهش فعال باشد، افزود: قابل توجه آن که حتی با یک دستگاه لب تاپ می توان به اطلاعات موجود در سایر دستگاه های مجهز به بلوتوث در صورت آماده به کاربودن آن حتی فواصل زیاد دسترسی پیدا کرد.
 
وی با بیان اینکه ایستگاه های بلوتوث نیز ممکن است توسط افراد سوء استفاده غیر اخلاقی شود، افزود:باید به این نکته توجه کرد که از فرصت موجود استفاده غیر اخلاقی نشود و باید به این نکته توجه کرد، حافظه‌های الکترونیکی می توانند تهدید بسیار جدی علیه حریم خصوصی و اطلاعات شخصی به شمار روند.
 
طالبی تصریح کرد: کامپیوتر ، تلفن همراه ، دوربین های دیجیتال و تمامی دستگاه های دارای حافظه ها جانبی که برای تعمیر به مراکز تعمیراتی سپرده می شوند و یا حتی پس از مدتی استفاده به فروش می رسند اطلاعاتی را در خود ذخیره کرده اند که حتی در صورت پاک کردن کامل آن ها قابل بازیابی بوده و عواقب بسیار ناخوشایندی با همراه خواهند داشت.
 
وی بتصریح کرد: از دیگر معیایب بازی های رایانه ای می توان به اسیب های جسمانی، تقویت حس پرخاشگری، انزوا طلبی، تنبل شدن ذهن، تأثیر منفی در روابط خانوادگی ، افت اخلاق، افت تحصیلی و فراهم کردن زیر بنای القاهای سیاسی – فرهنگی یا همان از خود بیگانگی فرهنگی اشاره کرد.
/ 1 نظر / 7 بازدید
بلاگ دایر

وبلاگ خود را به فهرست وبلاگ های فارسی اضافه کنید.