کاهش 100 درصدی جرایم خشن در ساوه

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ساوه از کاهش 100 درصدی جرایم خشن در سال 92 نسبت به مدت مشابه سال گذشته در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مرکزی، سرهنگ علی‌اصغر طالبی در جمع خبرنگاران افزود: جرایم خشن شامل سرقت مسلحانه، قتل، تجاوز، آدم‌ربایی و موارد مشابه است.

وی در ادامه از افزایش میزان کلاهبرداری در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: در خصوص وقوع کلاهبرداری و جعل در سال 92 شاهد افزایش 100 درصدی بودیم.

وی ادامه داد: شهروندان باید مراقب تماس‌های افراد ناشناسی که پیشنهاد سرمایه‌گذاری و مشارکت مالی در اجرای برخی پروژه‌ها به آنها می‌دهند، باشند.

وی از دستگیری کلاهبردارانی که در این شهرستان اقدام به اغفال مردم می‌کردند خبر داد و افزود: مردم نباید خیلی راحت اغفال شوند و زود تسلیم اعمال مجرمانه چنین افرادی شوند.

وی ضرب سکه‌های تقلبی طلا و عرضه آن در بازار ساوه، کلاهبرداری اینترنتی از حساب بانکی برخی از پزشکان، پیشنهاد فروش ملک و زمین، فروش سیم‌کارت‌های تقلبی و نیز فعالیت مجرمانه یک مؤسسه مالی را به عنوان برخی از کلاهبرداری‌های انجام شده در این شهرستان عنوان کرد.

وی با بیان این‌که در این شهرستان کلاهبرداری اینترنتی در حال افزایش است، افزود: در سال جاری یک باند سه نفره کلاهبردار که با اغفال پزشکان اقدام به اخاذی می‌کردند، با تلاش مأموران انتظامی شناسایی و دستگیر شدند که این متهمان 12 میلیارد ریال از پزشکان کلاهبرداری کرده بودند.

این مقام انتظامی در ادامه از کاهش 56 درصدی تعداد وقوع سرقت احشام در این شهرستان نیز خبر داد و اظهار کرد: در همین رابطه پلیس ضمن ایجاد حاشیه امن، در خصوص اطلاع‌رسانی انتظامی به مسئولان دامداری‌های منطقه اقدامات خوبی انجام داده است.

وی با اشاره به افزایش 13 درصدی کشفیات مواد مخدر در این شهرستان گفت: در همین رابطه تعداد 569 نفر در این مدت دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

فرمانده انتظامی ساوه ادامه داد: در همین رابطه سه باب منزل مسکونی و یک باغ که در این مکان‌ها اقدام به تهیه و توزیع مواد مخدر می‌شد پلمب و 16 دستگاه موتورسیکلت که راکبان آن اقدام به توزیع مواد مخدر می‌کردند توقیف شدند.

وی از کاهش هفت درصدی میزان تصادفات درون شهری نیز خبر داد و گفت: در سال گذشته 21 مورد فوتی در تصادفات درون شهری ثبت شده بود که این رقم در سال 92 به 20 مورد کاهش یافت.

وی از برخورد جدی پلیس با اراذل و اوباش خبر داد و گفت: در این مدت سه مورد اخلال در نظم عمومی مشاهده شد که با تلاش پلیس 9 نفر از برهم‌زنندگان نظم عمومی دستگیر و روانه زندان شدند.

طالبی از افزایش 53 درصدی کشفیات سلاح در شهرستان نیز خبر داد و گفت: به لحاظ قرار گرفتن این شهرستان در شاهراه مواصلاتی کشور، با تلاش پلیس شاهد افزایش کشفیات در حوزه‌های گوناگون بوده‌ایم، به طوری که ساوه اولین شهرستان در میزان کشفیات سلاح در سطح استان است.

وی اظهار کرد: شهرستان ساوه به عنوان دومین شهرستان استان مرکزی از نظر جمعیت و اولین شهرستان از نظر وسعت است که با تلاش پلیس شاهد محیطی امن و آرام در نقاط مختلف این شهرستان هستیم.

وی تأکید کرد: تلاش شبانه‌روزی و فعالیت قابل قبول مأموران نیروی انتظامی این شهرستان، عرصه را بر افراد ناهنجار و ناامن‌کننده اجتماع تنگ کرده است.

طالبی خاطرنشان کرد: باید با فرهنگ‌سازی در راستای کاهش جرم و جنایت در شهرستان اهتمام ورزیم و خانواده‌ها نیز نقش بسیار مؤثری در این مسیر دارند.

/ 0 نظر / 20 بازدید