7 کشته و زخمی حاصل تصادف مرگبار دیگری در اتوبان ساوه همدان

رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشکده علوم پزشکی ساوه از وقوع تصادف مرگبار دیگری در اتوبان ساوه همدان خبر داد.

"محمد قربانلی" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه مرکزی- با تشریح این خیر افزود: این سانحه بامداد امروز در این محور به وقوع پیوست که بر اثر برخورد یک دستگاه خاور با یک سواری پژو پارس و پیکان، دو نفر جان خود را از دست داده و پنج نفر نیز مصدوم شدند.

وی بیان کرد: این حادثه در کیلومتر 45 اتوبان ساوه همدان (راه کربلا) به وقوع پیوست و با اعلام خبر به مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی ساوه، آمبولانس‌های پایگاه سیلیجرد و غرق‌آباد به محل حادثه اعزام شدند.

به گفته وی دو مصدوم به بیمارستان شهید چمران و مابقی به بیمارستان شهید مدرس اعزام شدند که حال عمومی آنان رضایت‌بخش گزارش شده است.

به گزارش ایسنا، بنا بر اعلام کارشناسان پلیس راه علت این سانحه توقف خودروهای پژو پارس و پیکان در شانه خاکی اتوبان و برخورد خاور با این دو خودرو و سرنشینان آن بوده است.

براساس گزارش‌های متعددی که در گذشته در خصوص این محور حادثه خیز و پرتردد کشور بر روی خروجی این خبرگزاری قرار گرفته بود، این محور استاندارد نبوده و بارها نیز از سوی مسئولین و کارشناسان در این مورد تذکراتی داده شد اما، اقدام تاثیرگذاری برای برطرف شدن این مشکلات صورت نگرفته است.

یکی از مشکلات این جاده که نامربوط با این تصادف نیست، نداشتن شانه خاکی مناسب و عرض کم جاده است.

برخورد زنجیره‌ای 6 خودرو شامل سه دستگاه خودروی پژو 405، دوو، کامیون و نیسان، در دوشنبه گذشته نیز علاوه بر مصدوم شدن 13 نفر، برای ساعاتی منجر به مسدود شدن کامل این مسیر پر تردد غرب کشور شد.

خبرگزاری ایسنا به دفعات مکرر از آمار بالای وقوع تصادفات در آزادراه ساوه- همدان موسوم به راه کربلا به عنوان مهمترین راه مواصلاتی اتصال مرکز کشور به غرب خبر داده و با انتشار گزارشات متعدد و نیز حاشیه‌نگاری در اخبار سوانح و تصادفات، آمار بالای سوانح جاده‌ای در این محور را متذکر شده است.

این خبرگزاری در گزارش اخیر خود با یادآوری خبر بازدید مقامات وزارت راه و شهرسازی و دستگاه‌های قضایی و انتظامی استان از این محور پس از وقوع تصادف زنجیره‌ای که در زمستان سال 92 منجر به کشته و زخمی شدن 22 نفر از هموطنانمان شد، خاطر نشان کرد که اولتیماتوم هم دردی از آزادراه ساوه همدان دوا نکرد.

 

/ 0 نظر / 21 بازدید