دو کشته و یک مجروح بر اثر انفجار در شرکت فروزان گاز ساوه

معاون استاندار و فرماندار ساوه گفت: حال مجروح انفجار در شرکت فروزان گاز ساوه وخیم گزارش شده است.

محمد بهاروند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه مرکزی افزود: براثر انفجار بشکه حاوی استون و سیلندرهای گاز استیلن در شرکت فروزان گاز واقع در شهر صنعتی ساوه یک نفر از کارگران این واحد تولیدی در دم جان سپرد.

 

وی بیان کرد: با اعلام این خبر نیروهای امدادی و آتش‌نشانی شهرستان به منطقه حادثه اعزام و دو نفر مجروح این سانحه را به بیمارستان شهید مدرس ساوه منتقل کردند که بر اثر شدن جراحات وارده یکی از مجروحان نیز در بیمارستان فوت کرد و حال مجروح دوم نیز وخیم گزارش شده است.

 

وی اسامی کشته‌شدگان این سانحه را "رضا عسگری" و "شهرام حشمتی" بیان کرد و افزود: مجروح این سانحه به نام "حجت‌الله رحیمی" هم‌اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه این بیمارستان بسر می‌برد و تا ساعاتی دیگر روانه اتاق عمل خواهد شد و براساس گزارشات رسیده سطح هوشیاری نسبی دارد.

 

فرماندار ساوه بی‌احتیاطی را علت انفجار بیان کرد و افزود: تحقیقات تکمیلی برای بررسی علت دقیق سانحه ادامه دارد و هنوز از میزان خسارات وارده به این واحد تولیدی اطلاعی در دست نیست.

 

بهاروند خاطرنشان کرد: بر اثر این انفجار سقف یکی از سالن‌های این شرکت به متراژ 200 متر مربع از جا کنده شده و منجر به شکسته شدن شیشه‌های اداری شده است.

 

وی بیان کرد: خوشبختانه این انفجار در ساعات اولیه شروع بکار این شرکت رخ داده و مخزن اصلی گاز بسته بوده و کپسول هایی که در روزهای قبل پر شده بوده و در حال انتقال بوده است منفجر می‌شود.

 

شرکت فرزوان گاز ساوه تولیدکننده گاز استیلن و اکسیژن است.

/ 0 نظر / 19 بازدید