سارق اینترنتی استان مرکزی دستگیر شد

به گزارش دریافتی ساوه حوادث و به نقل از معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی، احد احمدی اظهار داشت: در پی وصول پرونده قضایی از پلیس آگاهی شهرستان قشم در زمینه شکایت مدیرعامل یک شرکت تجاری مبنی برداشت غیرمجاز 20 میلیون ریال از حساب شخصی وی نزد یکی از بانک‌ها، موضوع در دستور کار کارشناسان جرایم رایانه‌ای پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی افزود: پس از اقدامات پلیسی در زمینه موضوع، آی‌پی و یک شماره خط ایرانسل از متهم شناسایی و مورد تجزیه و تحلیل فنی و علمی واقع شد.
احمدی اظهار داشت: متهم با استفاده از تکنولوژی وایمکس ایرانسل با استفاده از خط جعلی به شبکه‌ اینترنت متصل شده و اقدام به برداشت از حساب شاکی کرده است.
رئیس پلیس آگاهی استان افزود: پس از برداشت مبلغ فوق از حساب شاکی آن را به حساب فردی که در اراک دارنده سایت صرافی اینترنتی است، انتقال داده بود.
احمدی اظهار داشت: پس از تحقیقات از متهم مشخص شد نامبرده نیز صرفاً واسطه بوده و متهم اصلی یک هزار و 800 دلار ارز از حساب وی نزد بانک LIBERTY انگلیس برداشت کرده است.
وی عنوان داشت: در نهایت در تهران و در شهرستان قشم متهم شناسایی و در تحقیقات معموله مشخص شد وی در سال 1384 دانشجوی رشته نرم‌افزار در مقطع کاردانی بوده و هم اکنون نیز دانشجوی مقطع کارشناسی رشته IT است.
رئیس پلیس آگاهی استان افزود: ماموران پلیس با اخذ نیابت قضایی محل اختفای متهم را در شهرستان قزوین شناسایی و وی را دستگیر کردند.
وی عنوان داشت: متهم در بازجویی انجام شده ابتدا موضوع را انکار و اظهار بی‌اطلاعی کرد که با انجام بازجویی فنی و پلیسی و ارائه دلایل علمی به ناچار لب به اعتراف گشود و علاوه بر اقرار به بزه انتسابی به انجام دو مورد هک accespoint نیز اعتراف کرد که در نهایت به دادسرا معرفی و با قرار قانونی روانه زندان شد.
احمدی گفت: در محل سکونت متهم یک دستگاه لپ‌تاپ، تعداد دو خط همراه متعلق به کشور انگلستان و تایلند، دو خط همراه ایرانسل، 100 تلفن همراه دایمی، یک هزار و 500 سی‌دی، دو دستگاه مودم و هارد دیسک کشف و ضبط شد.

/ 0 نظر / 7 بازدید