8 کشته و زخمی حاصل تصادفات درون شهری ساوه تنها در سه روز

بر اثر وقوع سه تصادف درون شهری در ساوه طی سه روز گذشته پنج نفر جان خود را از دست داده و سه نفر نیز زخمی شدند.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)-منطقه مرکزی، در اولین سانحه تصادف که در خیابان استاد مطهری این شهر و در مقابل ایستگاه اتوبوس به وقوع پیوست در اثر برخورد یک دستگاه خودروی پژو با پنج تن از شهروندانی که در انتظار توقف اتوبوس واحد بودند متأسفانه دو نفر در دم جان خود را از دست دادند و پس از اعزام سه نفر دیگر به بیمارستان، یکی دیگر از زخمی‌شدگان جان خود را از دست داد.
 
در بین جان‌باختگان این سانحه یک پسر بچه و دو زن مشاهده می‌شود و حال دو زخمی دیگر با وجود شکستگی‌هایی که دارند، رضایت‌بخش گزارش شده است.
 
براساس این گزارش، کارشناس راهنمایی و رانندگی سرعت بالای خودرو و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه را علت وقوع این تصادف اعلام کرده است. از طرفی به دلیل نبود ایستگاه اتوبوس استاندارد و مجهز در محدوده خیابان استاد مطهری مسافرین شهری به ناچار مجبورند در مجاورت تابلوی ایستگاه اتوبوس و در خیابان منتظر توقف اتوبوس باشند و این در حالی است که اگر این مسیر مجهز به ایستگاهی مسقف بود شاید شاهد بروز چنین حادثه مرگباری نبودیم.
 
به گزارش ایسنا، در سانحه دوم نیز دو نفر از کارکنان شهرداری ساوه که به منظور آذین‌بندی شهر به مناسبت دهه مبارک فجر از طریق بالابر مشغول انجام وظیفه بودند دچار حادثه‌ای مرگبار شدند. این حادثه که در خیابان امام خمینی(ره) حد فاصل میدان شهرداری تا میدان شهدا به وقوع پیوست؛ برخورد یک دستگاه خاور با خودروی بالابر منجر به سقوط این دو نفر از بالای بالابر شد که موجب کشته شدن یکی از آنها و زخمی شدن نفر دوم شد.
 
تلاش خبرنگار ایسنا برای اطلاع از جزئیات بروز این حادثه بی‌نتیجه ماند و هیچ مسئولی حاضر به پاسخگویی در خصوص نحوه و علت وقوع این حادثه نشد.
 
براساس این گزارش، در سانحه سوم نیز که در بلوار شهید بهشتی نرسیده به میدان جهاد رخ داد به دلیل برخورد یک دستگاه اتوبوس با عابر پیاده، عابر پیاده ای حدود 50 ساله در دم جان خود را از دست داد.
 
سرعت بالای خودروها در خیابان‌های شهر ساوه و عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی رانندگان به یک معضل اجتماعی تبدیل شده است .
 

 

/ 0 نظر / 9 بازدید