در ساوه؛ باند 36 میلیاردی کلاهبرداری منهدم شد

جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی از متلاشی شدن باند کلاهبرداری چک های تقلبی با بیش از 36 میلیارد ریال کلاهبرداری در شهرستان ساوه خبر داد .

 

 سرهنگ "ایرج کاکاوند" گفت: در راستای مبارزه جدی و همه جانبه با معضل جعل و کلاهبرداری و در پی شکایت تعدادی از شهروندان ساوجی مبنی بر سوء استفاده از اسم و مشخصات آنها در خصوص جعل چک، اسناد و مدارک، موضوع مورد پیگیری ویژه پلیس آگاهی استان قرار گرفت .

 

وی افزود: با تحقیقات گسترده و پیگیری های مستمر پلیس مشخص شد دو تن از سرشاخه های اصلی این باند کلاهبرداری با سوء استفاده از نام و مشخصات اشخاص حقیقی و حقوقی اقدام به تاسیس شرکت های صوری، افتتاح حساب و تهیه دسته چک از بانک های مختلف می کردند.

 

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: این افراد پس از جلب اعتماد بانک در پرداخت چند برگ از دسته چک ها با دریافت مبلغ 280 هزار تومان به ازای هر برگ چک آنها را جهت کلاهبرداری در اختیار افراد دیگر باند قرار می دادند .

 

جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی با اشاره به دستگیری هشت تن از اعضاء این باند جعل و کلاهبرداری خاطر نشان کرد: این افراد که از 64 بانک در شهرهای مختلف کشور اقدام به تهیه دسته چک صوری می کردند به 90 فقره کلاهبرداری به مبلغ 36 میلیارد و 820 میلیون ریال اعتراف کردند .

 

سرهنگ کاکاوند در پایان اظهار داشت: همه متهمان دستگیر شده پس از اعتراف و تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند .

/ 0 نظر / 7 بازدید