کشف اشیای عتیقه قرن ۶ و ۷ از قاچاقچیان در ساوه

پنج قطعه اشیای تاریخی مربوط به سده شش و هفت هجری قمری دوره ایلخانیان در عملیات دستگیری دو قاچاقچی عتیقه در شهرستان ساوه کشف شد.

سرهنگ علی اصغر طالبی فرمانده انتظامی شهرستان ساوه در تشریح این خبر گفت: ماموران انتظامی شهرستان در تحقیقاتی از فعالیت افرادی در قاچاق اشیای عتیقه مطلع شدند و بررسی موضوع با اتخاذ تمهیدات لازم در دستور کار ماموران انتظامی شهرستان قرار گرفت.

وی اضافه کرد: با توجه به برنامه ریزی عملیاتی صورت گرفته، در ماه گذشته ماموران انتظامی پاسگاه آوه شهرستان حین گشت زنی در این خصوص یک دستگاه خودروی سواری را با دو نفر سرنشین شناسایی و در یکی از محورهای فرعی متوقف کردند.

طالبی به کشف اشیای تاریخی از سرنشینان خودرو اشاره کرد و بیان داشت: پس از متوقف نمودن خودرو، در بازرسی صورت گرفته پنج قطعه عتیقه مینا کاری شده کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی شهرستان ساوه ادامه داد: اشیای کشف شده برای تعیین اصالت به سازمان میراث فرهنگی ارسال شد که در کارشناسی صورت گرفته قدمت اشیا به سده ششم و هفتم هجری قمری مربوط به دوره ایلخانیان تخمین زده شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد:‌ متهمان با تشکیل پرونده به دستگاه قضایی معرفی شدند.

/ 3 نظر / 28 بازدید
کاراته���نيوز

سلام... خوبي؟.. راستشو بخواي داشتم بين صفحات وب گشت ميزدم که به وبلاگ تو برخوردم... واقعا وبلاگ قشنگ و جذابي داري مطالبشم عاليه... ميخواستم اگه موافق باشي، با سايت من تبادل لينک کني.. البته ميگم.. اگر موافقي... اگه نظرت مثبت بود، به آدرس سايت من مراجعه کن و به من اطلاع بده تا من هم تو رو با نام دلخواهت تو سايتم درج کنم... البته اگه بنر هم داري، ميتوني آدرسش رو به علاوه آدرس وب خودت برام بفرستي تا بلينکمش.. منتظرتما، منو قال نذاري [شوخي]

سوالات کنکور 93

در سايت ما مي توانيد سوالات کنکور 93 تمامي مقاطع ( دکتري ، کارشناسي ارشد ، کارشناسي و کارداني به کارشناسي ) براي تمامي رشته ها به همراه پاسخنامه ( جواب ) را به طور رايگان دانلود نماييد

عينک سه بعدي

فروش ويژه پکيج عينک سه بعدي با عينک سه بعدي جز بازيگران فيلم شويد و هيجان را تجربه کنيد...