کلاهبرداری تلفنی جوان افغان از شهروند ساوه ای

فرمانده انتظامی شهرستان ساوه گفت: تبعه افغان که با ارسال پیامک و وعده برنده شدن در قرعه کشی از شهروند ساوجی اقدام به کلاهبرداری کلاهبرداری کرده بود، در عملیات کارآگاهان پلیس این شهرستان شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ علی اصغر طالبی افزود: فردی با ارائه شکواییه مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب بانکی اش به پلیس آگاهی این شهرستان مراجعه کرد که رسیدگی به آن در دستور کار پلیس قرار گرفت.
وی ادامه داد: با آغاز تحقیقات اولیه از شاکی، مشخص شد مدتی قبل وی پیامکی را با عنوان «کاربر گرامی : طی قرعه کشی که وزارت ارتباطات و فناوری بین تمامی خطوط همراه اول و ایرانسل برگزار نموده ، ضمن عرض تبریک ، جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره همراه ... کارشناس مربوطه تماس حاصل فرمائید» دریافت و با شماره اعلامی تماس می گیرد.
سرهنگ طالبی بیان کرد: شاکی بعد از تماس با شخصی که خود را کارشناس وزارت ارتباطات و فناوری معرفی می کند، بنابر اظهارات کارشناس مطلع می شود که برنده جایزه نفیسی شده است و برای دریافت جایزه باید از طریق دستگاه عابر بانک اقدام کند.
وی اضافه کرد: زمانی که شاکی به دستگاه عابر بانک مراجعه می کند، کارشناس قلابی با ترفندی خاص مبلغ نزدیک به هفت میلیون ریال از حساب وی به حسابی دیگر انتقال می دهد.
فرمانده انتظامی شهرستان ساوه با یادآوری عملیات دستگیری متهم گفت: با اقدامات تخصصی و فنی کارآگاهان، متهم در شهرستان اصفهان شناسایی شد و تیمی از کارآگاهان برای دستگیری وی اعزام شدند.
وی افزود: در تحقیقات تکمیلی محل اختفای متهم در اصفهان شناسایی و شد و در عملیاتی دستگیر و به شهرستان ساوه انتقال داده شد.
طالبی خاطر نشان کرد: در بازجویی های صورت گرفته متهم به جرم خود اعتراف و با تشکیل پرونده به دستگاه قضایی معرفی شد.
فرمانده انتظامی شهرستان ساوه از شهروندان خواست در صورتی که تماسی مبنی بر انجام یک معامله سود آورد با واریز وجه آن به حساب عابر بانک، یا هر گونه تماس مشکوک دیگری دریافت کردند، به هیچ وجه به آن توجه نکرده و عملیات بانکی درخواست شده از طریق تلفن افراد ناشناس را انجام ندهند.

/ 0 نظر / 7 بازدید