دستگیری دو سارق اینترنتی در ساوه

فرمانده انتظامی شهرستان ساوه از دستگیری دو سارق اینترنتی در ساوه خبر داد .

 سرهنگ مصطفی ویسمه ای گفت : در پی مراجعه فردی به پلیس اگاهی شهرستان ساوه و اعلام برداشت غیر مجاز از حساب بانکی وی، بررسی موضوع در دستور ماموران پلیس قرار گرفت.
 
وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع کارشناسان پلیس فتا استان جهت بررسی موضوع وارد عمل شده که در بررسی های اولیه مشخص گردید که این فرد برای برخی از خرید های اینترنتی به تعدادی از کافی نت ها در سطح شهر ساوه مراجعه داشته است .
 
وی ادامه داد: در بررسی های فنی و کارشناسانه ماموران متوجه شدند برخی از وجوه برداشت شده از حساب شاکی در خرید های اینترنتی از فروشگاهای اینترنتی مورد استفاده قرار گرفته است.
 
وی بیان کرد :با انجام تحقیقات گسترده و میدانی وسیع و بازجویی از افرادی که به نحوی در استفاده از خرید های اینترنتی دخیل بودند در نهایت متهم اصلی شناسایی گردید.
 
این مقام انتظامی تصریح کرد: با شناسایی این فرد طی هماهنگی با مقام قضایی و در یک عملیات پلیسی وی در منزلش دستگیر و به مقر منتقل شد.
 
 ویسمه ای اضافه کرد:در بازجویی های فنی پلیسی صورت گرفته متهم به سه فقره سرقت اطلاعات حساب از مشتریان کافی نت ها معترف و بیان کرد زمانی که این افراد جهت خرید اینترنتی به کافی نت مراجعه کرده بودند، اطلاعات حساب آنهارا سرقت و در فرصت مناسب با همدستی یکی از دوستانش اقدام به برداشت از حساب های ایشان می کرده است.
 
 وی افزود: با دستگیری همدست دیگر این فرد پرونده تشکیل و متهمین جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای ساوه معرفی شدند.
 
سرهنگ ویسمه ای در پایان با تاکید بر لزوم دقت و رعایت نکات امنیتی در استفاده از حساب های اینترنتی گفت : هر فردی که به رمز اینترنتی یا شماره کارت شما دسترسی دارد چک های متعدد سفید امضای شما را در اختیار دارد، لذا شهروندان می بایست از انجام امور بانکی در کافی نت ها و ارائه شماره کارت و رمز حساب خود به متصدیان کافی نت ها جدا خودداری کنند.

 

/ 0 نظر / 6 بازدید