با بخشش دو محکوم به اعدام؛ دیه دو قتل صرف مدرسه سازی می شود

دو خیر ساوجی قاتل فرزندان خویش را که در یک قدمی چوبه دار بود بخشیده و دیه آن را برای احداث مدرسه اختصاص دادند.

 

"جعفر خیاط" پدر "حمید رضا خیاط" جوان 28 ساله‌ای که شب هنگام در پارک ولیعصر(عج) ساوه توسط جوان دیگری مورد اصابت چاقو قرار گرفته و جان خود را از دست می‌دهد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه مرکزی اظهار کرد: برای رضای خدا از خون فرزندم گذشتم.

 

وی بیان کرد: قرار بود که روز گذشته برای اجرای حکم قصاص آماده شویم و مقدمات اجرای حکم انجام شده بود ولی از آنجاکه عفو و گذشت از آموزه های دینی ماست و سفارش موکد اسلام و اهل بیت(ع) است برای رضای خدا قاتل را بخشیدم.

 

خیاط خاطرنشان کرد: از آنجاکه می‌خواستم با انجام یک کار خیر برای قاتل هم باقیات صالحات فراهم شود و خدا نیز از سر تقصیرات وی بگذرد و البته برای جوان از دست داده‌ام توشه‌ای معنوی فراهم کند لذا با اعلام رضایت از قاتل و متوقف کردن حکم قصاص دیه فرزندم را که مبلغ 250 میلیون تومان است را برای مدرسه‌سازی اهدا می‌کنم.

 

وی بیان کرد: بسیار دشوار است که قاتل فرزند جوانت را ببخشی اما من با خدا معامله کردم امیدوارم این اقدام من منجر به شادی روح فرزندم شود.

 

"نصرالله رهبر" دیگر خیر ساوجی نیز که در غم فراق جوان 27 ساله‌اش"روح الله رهبر" همچنان اشک می‌ریخت در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا گفت: چهار سال پیش بر اثر یک درگیری و نزاع جوان عزیزم را از دست دادم.

 

وی بیان کرد: با دستگیری قاتل و انجام تشریفات قضایی اخیرا حکم قصاص وی صادر و به اجرای احکام دادگستری واگذار شده است و قرار بود طی روزهای اخیر حکم اجرا شود.

 

وی اضافه کرد من داغ جوان دیدم و در این چهار سال بسیار سختی کشیدم و چون نخواستم خانواده‌ای دیگر داغدار شود و تنها برای رضای خدا و اهل بیت(ع) از خون فرزندم گذشتم.

 

رهبر خاطرنشان کرد: از آنجاکه ساخت مدرسه یک عبادت محسوب شده و اجر دنیوی و اخروی نیز دارد لذا دیه فرزندم را نیز برای امر مدرسه‌سازی اهدا می‌کنم.

 

/ 0 نظر / 22 بازدید