سال گذشته بیش از هقت هزار پرونده به مجموعه قضایی زرندیه وارد شده است

رئیس دادگستری شهرستان زرندیه گفت: دستگاه قضایی ملجا و پناهگاه مردم است و توقعاتی که مردم از دست اندرکاران امر قضا دارند کاملا به جا و حق است و توقع دارند به شکایات و دعاوی حقوقی آنها به سرعت و با دقت رسیدگی شود.

 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه مرکزی، غلامرضا شریعتی به مناسبت هفته قوه قضائیه در جمع مردم زرندیه به عنوان سخنران قبل از خطبه ها در نماز جمعه افزود: مردم می خواهند حرف‌های آنها شنیده شود و در راستای مقررات قانونی، موضوعات مطروحه مورد پیگیری قرار گیرد و آراء قضات نیز به نحو متقن و مستدل صادر شده و پس از قطعیت آراء اجرای احکام کیفری و مدنی آراء صادره را با قاطعیت و با سرعت و به موقع به اجرا درآورند.
 
وی بیان کرد: از طرفی دستگاه قضایی از مردم نیز انتظار دارد حتی الامکان سعی کنند مراجعات خود را به دادگستری کاهش بدهند و سعی کنند دعاوی خود را با گذشت و با وساطت ریش سفیدان حل و فصل کنند و فلسفه تشکیل شوراهای حل اختلاف نیز به همین منظور و ایجاد صلح و سازش است.
 
وی اظهار کرد: باید توجه داشت که مراجعات مردم به دادگستری‌ها گاها اختلافات را شدت می دهد و موجب افزایش کدورت‌ها می شود و بعضا یک دعوا را به چندین دعوا تبدیل می کند و چه بسا حوادثی اتفاق خواهد افتاد که حبران آن غیر ممکن خواهد بود.
 
این مقام قضایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه دادگستری شهرستان زرندیه از سال 1362 در قالب دادگاه بخش تاسیس شده است، افزود: با ارتقای این منطقه به شهرستان از 9 سال پیش دادگاه بخش به دادگستری شهرستان ارتقا یافته و دارای دادسرا و محاکم است.
 
وی افزود: این مجموعه قضایی در حال حاضر در دادسرا دارای دو شعبه دادیاری و یک شعبه بازپرسی و یک شعبه دادستانی است و در حوزه محاکم نیز دارای دو شعبه حقوقی و کیفری است که مجموعا توسط 6 قاضی و 26 کارمند اداره می شود.
 
رئیس دادگستری زرندیه که به عنوان  سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان زرندیه سخن می‌گفت، با اشاره به آمار پرونده های قضایی نیز گفت: در سال گذشته تعداد 4390 فقره پرونده به دادسرا وارد شده است که از این تعداد 4064 فقره پرونده مختومه شده است. همچنین در سه ماه نخست سال جاری نیز تعداد 1259 فقره پرونده وارد شده که 795 فقره آن مختومه گردیده است.
 
وی در خصوص آمار پرونده های محاکم نیز بیان کرد: در سال گذشته تعداد 2754 فقره پرونده به محاکم وارد شده است که از این تعداد 2624 فقره مختومه شده است ضمن اینکه در سه ماه نخست سالجاری نیز تعداد 598 فقره وارد و 510 فقره مختومه شده است.
 
وی با بیان فعالیت شوراهای حل اختلاف شهرستان نیز اظهار کرد: در سال گذشته آمار ورودی پرونده ها به شوراهای حل اختلاف 2600 فقره و مختومه آن 2517 فقره بوده است ضمن اینکه در سال جاری نیز 758 فقره پرونده وارد شده است و 595 فقره مختومه اعلام گردیده است.
 
شریعتی در پایان با اشاره به آمار پرونده های دعاوی خانوادگی در سال گذشته افزود: 239 فقره پرونده مربوط به دعاوی خانوادگی در سال گذشته در دادگستری این شهرستان مطرح شده که 120 فقره آن منجر به صدور طلاق شده است و در سال جاری نیز 46 فقره وارد شده که منجر به صدور 34 فقره پرونده طلاق گردیده است.
/ 1 نظر / 9 بازدید
امین و مهشید و خدای مهربون

[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل]_________[گل][گل][گل][گل]__________[گل][گل] [گل] [گل][گل] [گل]______________[گل] [گل]______________ [گل] [گل][گل] [گل][گل][گل]__ سلام دوست عزيز [گل]____ ma3ta.com ___ [گل][گل][گل] _[گل]_[گل] ______اميدوارم خوب باشيد ________________[گل] [گل] [گل][گل][گل]_____ وبلاگ امین و مهشید و خدای مهربون ___ [گل][گل][گل] [گل] [گل][گل]___ جايي از جـنس امید و آرامش _________ [گل][گل] [گل] [گل] [گل] [گل] ________ با مطلبي فوق العاده زيبا ____ [گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل]____ آپ شد__________________[گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل] [گل] [گل] حضور شما باعث دلگرمي ماست [گل][گل][گل][گل][گل] [گل] [گل]_[گل] [گل] __ شاد باشيد هميشه __[گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل] [گل] [گل] [گل] [گل] _______________[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل] [گل] [گل] [گل]__________ [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل] [گل][گل][گل] [گل][گل] [گل] [گل]______[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل] [گل]__[گل][گل][گل][گل][گل][گل]