نجات بیش از پنج هزار نفر از مرگ حتمی در سال جاری

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور گفت: با تلاش های امدادگران جمعیت هلال احمر در سال جاری بیش از پنج هزار نفر از مرگ حتمی نجات پیدا کردند.

 
محمود مظفر در حاشیه برگزاری مسابقات اسکان اضطراری در ساوه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه مرکزی با بیان اینکه برای آموزش و بازآموزی امداد گران در بخش های تخصصی برنامه های متنوعی داریم گفت: دوره های آموزشی نجات در جاده ، کوهستان ، دریا و ساحل و بخش های تخصصی از جمله این برنامه هاست.
 
محمود مظفر افزود: از دو سال گذشته طراحی مانورهای تخصصی در شرایط واقعی انجام شده و در منطقه شهرستانی ، استانی ، منطقه ای و کشوری سالانه 8 هزار مانور برگزار می شود.
 
وی گفت: مانور در بخش مخابرات برای کنترل سیستم های ارتباطی ، مانور جاده ای برای امداد جاده ای ، مانور کوهستان ، خودرویی و ساعت صفر برای حضور تیم ها از جمله این مانورهاست.
 
وی با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون بیش از بیست هزار نفر از خدمات امداد و نجات بهره گرفتند اضافه کرد: این افراد به صورت سرپایی ، اعزام به مراکز درمانی و یا از مرگ نجات یافتند.
 
رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه حدود سه هزار عملیات امداد و نجات جاده ای ، کوهستانی ، دریایی ، ساحلی ، برف و کولاک ، کویر ، گم شدگی ، سیل ، آب گرفتگی و زلزله انجام شده ، افزود: میانگین رسیدن به حادثه در عملیات امداد و نجات جاده ای 8 دقیقه و سی ثانیه است.
 
وی با اشاره به رشد امکانات و تجهیزات گفت: تعداد عملیات و تعداد نجات یافتگان نسبت به مدت مشابه 20 درصد افزایش داشته است.
 
مظفر افزود: استان های اصفهان و فارس بیشترین حوادث جاده ای ، استان های شمالی بیشترین حوادث سیل و آبگرفتگی و استان های کرمان و کویری حوادث زلزله را دارند .
/ 0 نظر / 8 بازدید