قاتلی طناب دار را تجربه کرد و بخشیده شد

پدر 43 ساله ای که به اتهام قتل به قصاص محکوم شده بود، تنها پس از چند ثانیه بعد از آویخته‌شدن از طناب‌ دار، در حالی‌که محکوم میان زمین و آسمان معلق بود، با بخشش فرزندان مقتول بار، دیگر به زندگی بازگشت.

 

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه مرکزی به زندان ساوه، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پس از اعلام رضایت خانواده مقتول از اجرای حکم قصاص در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایسنا افزود: ماجرای این قتل به سال 1378 برمی‌گردد. 

 

حجت‌الله درودگر با تشریح علت وقوع قتل گفت: این قتل زمانی صورت می‌گیرد که قاتل( الف- ش) به عنوان مسافر سوار خودروی مقتول با هویت "صفر علی فلاح" شده و اقدام به مسموم کردن مقتول می‌کند تا بتواند خودرو و اموال وی را به سرقت ببرد اما، مقتول پس از مدتی به هوش آمده و اقدام به مقاومت می‌کند که قاتل با کشتن وی، جسدش را در جاده رها کرده و متواری می‌شود.

 

وی اضافه کرد: با انجام قتل پرونده‌ای در دادسرای ساوه تشکیل شد و در نهایت پس از صدور رأی توسط شعبه 102 جزایی ساوه و تأیید رأی توسط شعبه 27 دیوان عالی کشور مبنی بر قصاص قاتل مقدمات کار انجام و با اخذ مجوز به منظور اجرای حکم قصاص صبح امروز قرار بود حکم در محوطه زندان ساوه اجرا شود.

 

دادستان ساوه بیان کرد: خوشبختانه اولیای دم در لحظه اجرای حکم پس از اینکه چهارپایه را از زیر پای قاتل کشیدند رضایت خود را اعلام و منجر به نجات قاتل شدند.

 

وی ادامه داد: پس از بریدن طناب دار و نجات قاتل با انجام معاینات پزشکی مشکلی در سلامتی قاتل بوجود نیامده و وی به زندان بازگشت.

 

به گفته دادستان ساوه اولیای دم بدون دریافت هیچ وجهی اعلام رضایت کردند و فقط مقرر شد مبلغ 150 میلیون تومان توسط قاتل به بیمارستان کودکان سرطانی وابسته به موسسه خیریه محک واریز و فیش واریزی ضمیمه پرونده شود.

 

دادستان ساوه در ادامه تصریح کرد: با تلاش‌های دستگاه قضایی شهرستان به ویژه شورای حل اختلاف شاهد افزایش چشمگیر در خصوص بخشش محکومان به قصاص در شهرستان هستیم.

 

برادر مقتول نیز در حاشیه بخشش قاتل برادرش به خبرنگار ایسنا گفت: ضمن تقدیر از اقدامات دادگستری شهرستان و دادستان محترم و نیروی انتظامی در خصوص پیگیری این پرونده و صدور حکم امیدواریم که قاتل برادرم از عمل خویش پشیمان شده باشد.

 

وی ادامه داد: ما با اعلام رضایت نخواستیم ارکان خانواده‌ای دیگر از هم بپاشد چرا که معتقد بودیم با اعدام این فرد در زندگی ما تغییری حاصل نخواهد شد.

 

یکی از فرزندان مقتول نیز گفت: 15 سال برای چنین روزی روزشماری می‌کردیم و امروز برای ما فوق‌العاده روز سختی بود و به احترام خانواده قاتل از خون پدرمان گذشتیم و بدون هیچ چشمداشتی اعلام رضایت کردیم.

 

فرزند دیگر مقتول نیز با چشمانی گریان احساس خود را از اعلام رضایت این طور بیان کرد: امروز انگار پدرم تازه فوت کرده است و همانطور که ما با درگذشت پدرمان داغدار شدیم نخواستیم خانواده‌ای دیگر داغدار شود.

 

خواهر مقتول نیز گفت: برای قاتل دعا می‌کنم که وقتی عفو و گذشت ما را دید خود را اصلاح کند و به کسی ظلم نکرده و برای خدمت به خانواده‌اش تلاش کند.

 

 

 

/ 1 نظر / 26 بازدید
گروه سیدان

رازهای مخفی در ثروت WWW.CST.US.PN هدیه ویژه از پرتال سیدان به صورت محدود نرم افزار تبلیغات برروی وایبر به صورت رایگان از سایت ما WWW.CST.US.PN دریافت کنید. آیدی ارتباط در یاهو مسنجر: Sidanvb@Yahoo.com سامانه تجاری سیدان WWW.CST.US.PN