به دنبال آتش‌سوزی تریلر؛ خسارت 500 میلیونی اتوبان تهران - ساوه

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان زرندیه گفت: خسارت آتش‌سوزی ناشی از واژگونی تریلر در آزادراه تهران – ساوه در مجموع بیش از شش میلیارد ریال بوده است.

رضا حاجتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه مرکزی، افزود: به دنبال آتش‌سوزی که به دلیل این واژگونی در آزادراه تهران – ساوه در چهارشنبه هفته گذشته صورت گرفت، 500 میلیون ریال خسارت به آسفالت محل حادثه وارد شد.

 

وی اضافه کرد: این خسارت شامل سوختگی کامل دو لایه آسفالت به عمق زیاد، کشیده شدن و سوختگی لایه‌های کنار و شکستگی تعداد چهار عدد نیوجرسی وسط آزادراه است.

 

حاجتی ادامه داد: ارزش محموله تریلر نیز یک میلیارد و 200 میلیون ریال بوده که کاملا از بین رفته است.

 

به گفته وی، تریلر نیز به طور کامل سوخته است، ولی این حادثه تلفات جانی در بر نداشته است.

 

فرمانده انتظامی شهرستان زرندیه گفت: یک دستگاه تریلر در ساعت 13:15 حامل بار تینر که از اتوبان تهران به سمت ساوه در حال حرکت بود، در فاصله 40 کیلومتری ساوه واژگون و دچار حریق شد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه مرکزی، سرهنگ داود کاظمی افزود: راننده و یک نفر سرنشین بلافاصله از ماشین خارج شدند و حادثه فوق تلفات جانی در بر نداشت.

 

وی اضافه کرد: اتوبان به مدت 40 دقیقه مسدود و خودروها از کنارگذر خاکی هدایت می‌شدند که با تلاش مأموران آتش‌نشانی و سایر گروه امداد حاضر در محل تا ساعت 15 یکی از لاین‌های عبوری بازگشایی و تردد میسر شد.

 

به گزارش ایسنا، معاون خدمات شهری شهرداری مأمونیه نیز گفت: تریلر حامل تینر از تهران بارگیری کرده و به مقصد عراق در حال حرکت بود که در اثر خواب‌آلودگی راننده واژگون شد.

 

علی ضیایی با بیان اینکه تریلر بارگیری شده دارای متانول بود، افزود: محموله به علت اشتعال‌زایی شدید، بر اثر اصطکاک و ایجاد جرقه دچار حریق شد.

 

وی با بیان اینکه راننده زخمی به بیمارستان اعزام شد، اضافه کرد: متأسفانه علیرغم تلاش گروه امداد اعزامی تریلر و بار آن بطور کامل در آتش سوخت.

 

سرپرست آتش‌نشانی شهرستان زرندیه با اشاره به مسافت 30 کیلومتری حادثه تا پایگاه آتش‌نشانی ادامه داد: چون حادثه در لاین مخالف بود و گروه اعزامی باید مسیر را دور می‌زدند و همچنین به علت وجود ترافیک شدید در محل حادثه پس از گذشت 30 دقیقه از اطلاع در محل حادثه حضور یافتند.

 

وی با اشاره به اینکه عملیات اطفای حریق بیش از چهار ساعت به طول انجامید، عنوان کرد: خوشبختانه حادثه تلفات جانی نداشت و تنها محموله و تریلر طعمه حریق شد.

 

ضیایی با اشاره به اینکه کلیه گروه‌های امداد شهرداری‌های شهرستان زرندیه و همچنین شهرداری ساوه در این حادثه حضور یافتند، بیان کرد: توسط خاک و هر وسیله موجود، حریق را خاموش و تریلر را به کنار جاده هدایت کردند و مسیر بازگشایی شد.

 

وی در ادامه با بیان اینکه مسیر وزش باد شدید از تهران به سمت ساوه بود، گفت: خوشبختانه علی رغم وجود باد شدید، به دلیل تک جهته بودن باد و نداشتن پیچش حجم آتش زیاد پخش نشد.

 

به گفته وی، سه دستگاه خودرو آتش‌نشانی از شهرداری مأمونیه و همچنین از هر یک از شهرداری‌های زاویه، پرندک و خشکرود یک دستگاه خودرو آتش‌نشانی به همراه خودروهای راهداری به محل اعزام شده بودند.

/ 0 نظر / 19 بازدید