آمار وقوع حریق و حوادث در شهرستان ویژه ساوه بالاست

به مناسبت فرا رسیدن هفتم مهرماه روز آتش نشانی و خدمات ایمنی، مراسم گرامیداشت این روز با تجلیل از آتش‌نشانان این شهر با حضور اعضای شورای اسلامی شهر ساوه و جمعی از مسوولان محلی در محل این سازمان برگزار شد.

 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه مرکزی، رئیس شورای اسلامی شهر ساوه در این مراسم در سخنانی گفت: آتش نشانان از مظلوم ترین اقشار جامعه هستند چرا که در مواقع آتش سوزی و حادثه که وضعیت بحرانی می شود همیشه در معرض خطر قرار دارند.
 
محمود نجفی افزود: این قشر شریف همواره با خطرات به صورت مستقیم مقابله می کنند و همیشه خانواده های آنان در نگرانی و استرس هستند.
 
وی ادامه داد: آتش نشانان همواره برای حفاظت از مال و جان همنوعان بواسطه رسالت و وظیفه انسانی، اخلاقی و حقوقی خویش از سلامتی خود می گذرند تا مبادا گزندی به اموال و جان شهروندان برسد.
 
وی بیان کرد: شرایط ویژه شهرستان ساوه و روند رو به رشد شهرنشینی و ایجاد تاسیسات صنعتی، خدماتی و آموزشی و همچنین احداث واحدهای مسکونی در قالب انبوه سازی منجر به افزایش آمار و ارقام وقوع حریق، حوادث و تلفات جانی و مالی روز افزون شده است.
 
وی اظهار کرد: بروز آتش سوزی و حوادث، پدیده ای فراگیر است که در هر زمان و مکانی احتمال وقوع آن وجود دارد و اغلب موجب به بار آمدن خسارت های سنگین مالی و جانی می شود لذا از این منظر نقش مراکز و پایگاه های آتش نشانی و خدمات ایمنی در جهت حفظ جان و مال شهروندان بسیار با اهمیت و تعیین کننده است.
 
رئیس شورای اسلامی شهر ساوه اظهار کرد: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساوه در راستای ایفای وظایف خود که همانا حفظ جان و مال انسان ها و مهار و اطفای حریق، جلوگیری از بروز حوادث مختلف و حفاظت از ثروت های ملی است با تلاش بی وقفه نیروی انسانی خود اقدامات ارزنده ای را در سال های اخیر انجام داده است.
 
نجفی در ادامه گفت: ایجاد و توسعه ایستگاه های مورد نیاز و بهره برداری از آنها، آموزش شهروندان در سطح گسترده از طریق چاپ بروشور، نجات جان انسان ها، مهار و اطفاء حریق و حفظ ثروت های ملی در مقابل آتش سوزی و سوانح در کمترین زمان ممکن، انجام تمهیدات لازم جهت مقابله و کاهش آثار سوء ناشی از حوادث با آموزش بیشتر نیروی انسانی، نظارت و کنترل بر تحقق شرایط ایمنی ساختمان ها و استاندارد تجهیزاتی ساختمان ها در مقابل سوانح گوناگون و آموزش لازم در امور آتش نشانی و خدمات ایمنی در سطوح مختلف را از برنامه های شورای اسلامی شهر در این حوزه بیان کرد.
 
وی خرید ماشین آلات و تجهیز نیروهای آتش نشانی، فراهم آوردن امکانات مناسب برای پرسنل سازمان و پیگیری بیمه تکمیلی و بیمه عمر کارکنان، تهیه خاموش کننده های دستی برای مساجد و تکایا، تهیه تعرفه درآمدی و لایحه برقراری عوارض و نرخ خدمات سازمان، تشکیل کمیته رفاه کارکنان و بالابردن انگیزه در کارکنان، پیگیری جذب نیروی انسانی، شناسایی اماکن پرخطر و آسیب پذیر را از دیگر برنامه های شورای شهر عنوان کرد.
 
در این مراسم خودروهای آتش نشانی این شهر با برگزاری مانور رژه خودرویی توانمندی خود را به نمایش گذاشتند و پس از حضور در گلزار شهدا و نثار گل به قبور مطهر شهدا با آرمان های آنان تجدید پیمان کردند.
/ 0 نظر / 7 بازدید