افزایش جرایم در ساوه فرهنگ شهرستان را تهدید می‌کند

به گزارش ساوه حوادث حجت‌الاسلام حسین اسلامی در اجتماع پرسنل نیروی انتظامی شهرستان ساوه در سخنانی با اشاره به نقش ولایت فقیه در حکومت اسلامی گفت: در دوران شکل گیری انقلاب اسلامی امام راحل با شناخت عمیق از فرهنگ نهادینه شده اهل بیت (ع) و با تکیه بر ارادت مردم ایران به ائمه معصومین (ع) که به عنوان سنگ بنای تفکر اصیل ایرانی اسلامی این مردم بود حرکت مردمی خود را آغاز کرد و با سرنگونی نظام شاهنشاهی ، نظامی مبتنی بر ولایت فقیه یعنی حاکمیت بر مبنای دین را پایه گذاری کرد.

 

 رییس مجمع نمایندگان استان مرکزی با بیان اینکه امام راحل تمام استعدادهای بالقوه را به بالفعل تبدیل و به ایرانیان عزت بخشید‌، ادامه داد: در حال حاضر خلف صالح امام عزیزمان یعنی مقام معظم رهبری سکان هدایت انقلاب را به دست دارد و تدابیر حکیمانه و هدایت شایسته مقام معظم باعث شکل گیری حرکت‌های اسلامی خواهانه در کشورهای منطقه شده است.

 

 وی بیداری ملت‌های منطقه را مرهون رهبری داهیانه مقام معظم رهبری دانست و اظهار کرد: پیام تاریخی ایشان خطاب به مردم مصر نمونه‌ای از تدابیر رهبری در هدایت جرایانات اسلامی کشورهای منطقه است.

 

 اسلامی با بیان اینکه مسوولان زمانی اعتبار دارند که زیر بیرق ولایت باشند، مدعی شد: یک جریان زیاده خواه در کشور یک سری اقدامات غیر شرعی و غیر قانونی انجام می‌دهند که چهره بین المللی نظام اسلامی را مخدوش کرده و خوراک تبلیغاتی برای رسانه‌های بیگانه فراهم ساخته است.

 

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی به انتشار سی دی « ظهور نزدیک است‌ » اشاره کرد و اظهار داشت‌: کسانی که هاله نور در اطراف رییس جمهور ایجاد می‌کردند امروز سی دی ظهور نزدیک است را در سطح جامعه منتشر کردند تا با مقدسات مردم بازی کنند که خوشبختانه با هشدار به موقع مراجع‌، علما و دستور اکید رییس محترم قوه قضاییه عوامل آن دستگیر و برخی از لیدر‌های این باند انحرافی اعترافات هولناکی کرده‌اند که لازم است با صلاحدید مسوولان ارشد نظام اعترافات این منحرفان از صدا و سیما پخش شود‌.

 

سخنگوی کمیسیون اصل نود همچنین با اشاره به تحریم های صورت گرفته توسط استکبار جهانی علیه کشور ایران، بیان کرد: نظام اسلامی ما با از خود گذشتگی‌، هوشیاری و مقاومت تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کرده و این تحریم‌ها باعث ساخت هواپیماها‌، زیر دریائی‌ها و فناوری‌های دیگر شده است و دشمنان نظام با ایجاد تحریم ناخواسته باعث پیشرفت ملت ایران شده اند و هم اکنون مقهور قدرت نظامی ایران هستند.

 

وی گفت : امروز اسراییل می‌داند که ما با موشک‌هایمان می‌توانیم اتاق خوب نتانیاهو را بزنیم و هر لحظه که بخواهیم منطقه را برایشان نا امن کنیم و این قدرت ایران در اثر عزتی است که امام به فرزندان این مرزو بوم بخشید و اگر ایستادگی و وفاداری رهبری به مکتب نورانی امام (ره) نبود خیلی‌ها در هوس پیش کش کردن کشور به غربی‌ها پس از رحلت امام بودند‌.

 

نماینده مردم ساوه و زرندیه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش جرایم در سطح شهرستان ساوه اظهار کرد: این افزایش جرایم در ساوه به دلیل مهاجر پذیر بودن و قرار گرفتن ساوه در شاهراه مواصلاتی کشور است اما علیرغم این ویژگی‌هایی که این منطقه دارد، افزایش جرایم بسیار خطرناک بوده و پیامد خوبی نداشته و فرهنگ شهرستان را تهدید می‌کند.

 

وی با تقدیر از زحمات فرماندهی پرسنل نیروی انتظامی در تامین امنیت در ساوه افزود: پرسنل خدوم ناجا علی‌رغم حقوق و امکانات ناچیز غیرتمندانه هرکدام به جای چند نیرو کار می‌کنند و همه تلخی‌ها‌، زخم زبان‌ها و سختی‌ها را نیز به جان می‌خرند‌.

 فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ساوه نیز در این جلسه در سخنانی گفت: سال گذشته نیروی انتظامی شهرستان ساوه رتبه اول را در کشفیات کسب کرد.

 

 سرهنگ مصطفی ویسمه‌ای افزود: در سال گذشته درحوزه وقوع جرم 13 درصد کاهش و در کشفیات 139 درصد افزایش داشته‌ایم.

 

وی کشف 35 قبضه سلاح غیر مجاز را از دیگر اقدامات برشمرد و ادامه داد: افزایش 322 درصدی کشف ماهواره‌، افزایش 306 درصدی کشف مشروبات الکلی‌، دستگری 820 نفر توزیع کننده مواد مخدر که اغلب آنها مواد مخدر از نوع صنعتی بوده‌اند‌، متلاشی کردن باند بزرگ سرقت احشام با کشف 2 هزار راس‌، کشف 3 میلیارد تومان کالای قاچاق از دیگر اقدامات در سال گذشته بود.

 

ویسمه ای همچنین با اشاره به عملکرد این نیرو در سال جاری گفت: کشف 413 فقره سرقت و دستگیری 258 سارق‌، کشف 7 قبضه سلاح جنگی و شکاری‌، افزایش 20 درصدی کشف مواد مخدر و ماهواره و نیز افزایش 13 درصدی کشف مشروبات الکلی از اقدامات پلیس در سال جاری است.

 

 حجت الاسلام صبوری رییس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی شهرستان ساوه نیز ضمن خیر مقدم به سخنگوی کمیسیون اصل نود با تشریح برنامه های این عقیدتی سیاسی خواهان توجه بیشتر مسوولان به امورات فرهنگی ناجا شد و از نماینده مردم ساوه وزرندیه خواست تا در ایجاد کد فرهنگی در نیروهای مسلح تلاش کند .

/ 0 نظر / 8 بازدید