بنکداران ساوه‌ای در دام 2 مرد کلاهبردار

دو مرد که در پی معامله با بنکداران شهر ساوه در استان مرکزی، با پرداخت چک‌های جعلی از آنها کلاهبرداری می‌کردند، از سوی پلیس دستگیر شدند.

سرهنگ علی اصغر طالبی، فرمانده انتظامی ساوه در این باره گفت: چندی پیش مردی با حضور در پلیس آگاهی، از دو مرد به اتهام کلاهبرداری شکایت کرد.

در تحقیق از شاکی که در زمینه خرید و فروش مواد غذایی فعالیت دارد، معلوم شد دو مرد به عنوان مشتری به مغازه اش آمده و با ادعای این که شرکت فروش مواد غذایی دارند، اعتمادش را جلب و در قبال معامله با وی یک فقره چک به مبلغ 11 میلیون تومان پرداخت کرده اند اما مرد بنکدار هنگام نقد کردن چک، متوجه جعلی بودن آن شده و با مراجعه به دفتر شرکت، پی برده این دفتر اجاره ای و آن را تخلیه کرده اند.

فرمانده انتظامی ساوه یادآور شد: در حالی که تحقیق برای دستگیری متهمان فراری آغاز شده بود، افراد دیگری نیز با حضور در پلیس آگاهی، از دو مرد کلاهبردار شکایت کردند.

در تحقیق از شاکیان جدید معلوم شد آنها نیز در دام همان دو مرد شیادی که پلیس در تعقیبشان است، گرفتار شده اند.

جستجو در این باره ادامه داشت تا سرانجام چند روز پیش ماموران ردپای متهمان فراری را در یکی از محله های ساوه در حالی پیدا کردند که آنها با راه اندازی یک شرکت دروغین دیگر قصد کلاهبرداری داشتندکه از سوی پلیس در مخفیگاهشان دستگیر شدند.

اعتراف متهمان

طالبی خاطرنشان کرد: متهمان با انتقال به پلیس آگاهی به جرمشان اعتراف و عنوان کردند با راه اندازی شرکت های قلابی، بنکدارانی را که در زمینه خرید و فروش موادغذایی فعالیت داشتند، شناسایی و پس از جلب اعتمادشان در خرید محموله های موادغذایی، چک جعلی پرداخت می کردند و مواد غذایی را هم می فروختند.

وی افزود: متهمان اعتراف کرده اند بیش از 140 میلیون تومان از بنکداران شهر ساوه کلاهبرداری کرده اند.

/ 0 نظر / 7 بازدید