باند کلاهبرداری کار آفرینی در ساوه متلاشی شد

فرمانده انتظامی ساوه گفت: یک باند کلاهبرداری کار آفرینی در این شهرستان شناسایی و متلاشی شد.

سرهنگ علی اصغر طالبی  در جمع خبرنگاران افزود: اعضای این باند در کرج، تهران و اصفهان نیز اقدام به کلاهبرداری کرده اند.

وی بدون ذکر تعداد اعضای این باند کلاهبرداری، گفت: اعضای این باند در ساوه 10 نفر را اغفال کردند و با وعده های واهی برای تسهیل روند اعطای تسیلات و پیگیری امور تولیدی 500 میلیون ریال اخاذی کرده اند.

فرمانده انتظامی شهرستان ساوه بیان کرد: پرونده متهمان این پرونده تشکیل و برای پیگیری به مراجع قضایی ارجاع شده است.

سرهنگ طالبی در بخشی از سخنانش افزود: کشف یک باند سرقت سه نفره نیز به تازگی در این شهرستان صورت گرفته که با استفاده از شگرد راننده مسافر بر، از مسافران کلاهبرداری می کردند.

فرمانده انتظامی ساوه افزود: سرقت احشام، خودرو، موتور سیکلت و لوازم منزل در این شهرستان امسال نسبت به مدت مشابه قبل به ترتیب33، 17، 16 و 16 درصد کاهش داشته است.

سرهنگ طالبی از عمده دلایل کاهش سرقت در این شهرستان را ارایه آموزش های پلیس به مردم و همکاری آن ها با ماموران انتظامی عنوان کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: 60 واحد طلافروشی در ساوه فعالیت دارند که به تمامی آن ها آموزش های لازم مانند تجهیز مغازه ها به دوربین مدار بسته ارایه شده است.

فرمانده انتظامی ساوه از متلاشی شدن یک سایت همسریابی جعلی در این شهرستان خبر داد و افزود: فردی با اغفال دختران شاغل با سوء استفاده از فضای مجازی اقدام به 400 میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود که شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ طالبی در بخش دیگری از سخنانش از مردم درخواست کرد که با رعایت نکات ایمنی و پرهیز از رفتار پرخطر شیرینی روزهای پایانی سال را به کام خود تلخ نکنند.

وی بیان کرد: برخورد قاطع با فروشندگان و توزیع کنندگان مواد محترقه به ویژه در روزهای پایانی سال در اولویت های کار این نیرو است.

فرمانده انتظامی ساوه یادآور شد: اقدامات لازم برای تامین امنیت سفرها در ایام تعطیلات نوروزی برای این شهرستان اندیشیده شده است.

سرهنگ طالبی گفت: اغلب سرقت ها و تصادف ها به علت بی توجهی و بی مبالاتی مردم به هشدارهای پلیسی و رعایت قوانین است و نیروی انتظامی برای افزایش ضریب ایمنی در نوروز، ضمن نظارت محسوس و نامحسوس در تمامی محورهای مواصلاتی و معابر درون شهری، طرح امنیت محله محور را تقویت می کند.

انواع جرایم در این شهرستان امسال در مقایسه با مدت مشابه قبل 10 درصد کاهش یافته است.

شهرستان ساوه با 300هزار نفر جمعیت دومین شهر ستان بزرگ استان مرکزی است

/ 0 نظر / 19 بازدید