کاهش آمار تصادفات ساوه نیازمند تقویت زیرساخت های ترافیکی

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ساوه تقویت زیرساخت‌های ترافیکی را موجب کاهش آمار تصادفات درون شهری و برون شهری در این شهرستان دانست.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سرهنگ پرویز اسدی در نشستی با خبرنگاران افزود: برطرف شدن نقاط حادثه خیز، رفع گره های ترافیکی در سطح شهر، اصلاح هندسی معابر درون شهری و کاهش قیمت عوارض در اتوبان ها و ایمن کردن جاده‌ها، از جمله مباحث زیرساختی است که تقویت آن موجب کاهش تصادفات رانندگی خواهد شد.

وی در ادامه نصب دوربین کنترل ترافیک را نیز عامل مهمی در کاهش تصادفات دانست و افزود: با مصوبه شورای ترافیک و از محل درآمد ناشی از اعمال قانون چندین دوربین کنترل ترافیک در شهرستان نصب خواهد شد.

وی در ادامه از کاهش 12 درصدی انواع سرقت‌ها خبر داد و گفت: در سه ماهه نخست سال جاری سرقت منزل در این شهرستان 25 درصد، سرقت مغازه 40 درصد، سرقت موتور سیکلت 11 درصد، سرقت داخل خودرو 6 درصد و سایر سرقت ها 33 درصد کاهش داشته است و به طور متوسط در این مدت شاهد کاهش 12 درصدی انواع سرقت ها بودیم.

فرمانده انتظامی ساوه به افزایش کشف جرائم نیز اشاره کرد و گفت: افزایش کشف 100 درصدی سرقت احشام و افزایش کشف چهار درصدی انواع مخدر از جمله این موارد بوده است. در سرقت احشام چهار باند که 80 درصد آنان فراشهرستانی بوده و از نقاط مختلف در حوزه استحفاظی ساوه اقدام به سرقت می کردند، منهدم شدند.

وی بیان کرد: در این مدت 27 نفر قاچاقچی مواد مخدر دستگیر و 556 مصرف کننده و معتاد نیز با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند و 166 کیلوگرم انواع مخدر که بیشترین آنها تریاک و حشیش بود کشف شد. همچنین چند کارگاه تهیه و توزیع مواد مخدر صنعتی با حمایت دستگاه قضایی و دادگاه انقلاب کشف و منهدم شده است.

این مقام انتظامی در ادامه گفت: در سال جاری 460 دستگاه انواع خودرو و 701 دستگاه موتور سیکلت به دلایل گوناگون نظیر ایجاد مزاحمت، تخلفات رانندگی، پلاک مخدوش، حمل قاچاق و مواد مخدر توقیف و به پارکینگ هدایت شدند.

وی کشف کالای قاچاق به ارزش 10 میلیارد تومان، مبارزه با مفاسد اقتصادی و زمین خواری و رفع تصرف از 113 هکتار اراضی ملی، کشف و انهدام دو تیم سه و 15 نفره حفاری آثار باستانی در منطقه، پلمب 72 واحد صنفی متخلف، دستگیری سه نفر شکارچی غیرمجاز، دستگیری یک مامور قلابی با پوشش انتظامی که قصد اخاذی و رسیدن به اهداف شوم اخلاقی را داشت، رد رشوه ماموران انتظامی و راهور و تشکیل دو هزار پرونده قضائی را از دیگر فعالیت‌های پلیس در سه ماهه نخست سال جاری در ساوه اعلام کرد.

سرهنگ اسدی در ادامه با اشاره به برقراری روزانه بیش از 100 تماس با سامانه 110 اظهار کرد: بیش از 90 درصد از این تماس‌ها عملیاتی شده است.

وی همچنین از آمار منفی وقوع قتل در سال جاری خبر داد و افزود: در این مدت یک مورد قتل هم کشف شده که مربوط به سنوات گذشته بوده است. همچنین شاهد کاهش 33 درصدی جعل و افزایش 82 درصدی کلاهبرداری در این شهرستان هستیم.

فرمانده انتظامی ساوه در ادامه برقراری امنیت پایدار را در گرو مشارکت همگانی دانست و بر نقش رسانه‌ها برای تامین امنیت تاکید کرد و گفت: رسانه ها باید مسئولیت مسئولان را گوشزد کنند چرا که بسیاری از جرایم و اتفاقاتی که بوجود می‌آید ناشی از کوتاهی برخی مسئولان است.

وی تصریح کرد: بسیاری از ادارات از برخی وظایف خود غافل شدند و این رسانه‌ها هستند که می‌توانند در صدد اصلاح مدیران با گوشزد کردن وظایف آنها برآیند تا مدیران در دید و اذهان عمومی زیر سوال نروند.

سرهنگ اسدی با گرامیداشت 14 تیرماه به عنوان روز قلم، وظیفه اصحاب قلم را روشنگری و آگاهی بخشی به جامعه بیان کرد و افزود: اصحاب رسانه به دنبال بیان حقایق و روشنگری هستند تا جامعه از التهاب دور بوده و امنیت برقرار باشد.

وی تصریح کرد: آنچه رسالت مهم اصحاب قلم است این است که بدون مماشات و اغماض و صرفا از سر دلسوزی وضعیت موجود را منعکس کنند که همین امر موجب روشنگری می شود.

/ 0 نظر / 24 بازدید