ساوه حوادث

اخبار حوادث شهرستان ساوه

+ اعضای بدن جوان 21 ساله ساوجی اهدا شد

اعضای بدن جوان 21 ساله ساوجی به چند بیمار نیازمند اهدا شد و به زندگی آنان حیات دوباره بخشید.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، خانواده این جوان 21 ساله به نام "امین اطمینان" تمامی اعضای بدن فرزند خود که بر اثر تصادف دچار عارضه مرگ مغزی شده بود را به بیماران نیازمند پیوند عضو اهدا کردند.

مسئول پیوند اعضای دانشکده علوم پزشکی ساوه با تائید این خبر به خبرنگار ایسنا گفت:  در اثر سانحه تصادف که منجر به  مرگ مغزی یک جوان 21 ساله شده بود در اقدام خیرخواهانه‌ای خانواده وی به اهدای اعضای بدن این انسان فداکار رضایت دادند.

وی با بیان اینکه این بیمار بعد از انجام مراحل قانونی از بیمارستان شهید مدرس جهت اهدای اعضا به تهران منتقل شد، اظهار کرد: پس از تایید مرگ مغزی و دریافت رضایت همراهان هماهنگی‌های لازم جهت اهدا با بیمارستان امام‌خمینی(ره) تهران به عنوان بیمارستان معین انجام شد.

وی اضافه کرد: تیم جراحی پیوند اعضای این مجموعه درمانی اعضای بیمار نامبرده را پس از خارج‌ کردن از بدن بیمار به بیماران نیازمند به این اعضای حیاتی پیوند زدند.

تمیزی با اشاره به اینکه هم اکنون این بیمار تحت عمل جراحی قرار گرفته است، افزود: تا این لحظه کبد، کلیه‌ها و پانکراس این جوان 21 ساله به بیماران نیازمند اهدا شده است و احتمال اهدای قرنیه‌ها و بافت‌های پوستی این جوان نیز وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه اعضای قابل اهدای از فرد مرگ مغزی شامل قلب، ریه‌ها، کبد، روده‌ها، لوزالمعده و کلیه‌هاست، تصریح کرد: علاوه بر این، برخی از بافت‌های بدن از جمله پوست، قرنیه، تاندون، غضروف، استخوان و دریچه قلب نیز قابل پیوند است.

به گزارش ایسنا، با اتمام کار اهدای عضو اعضای این جوان 21 ساله ساوجی، پیکر وی به ساوه منتقل و فردا در این شهرستان تشییع و با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه و هیئت امنای آستان مقدس امامزاده سید اسحاق(ع) در جوار این امامزاده واجب التعظیم به خاک سپرده خواهد شد.

نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ٥:۱۸ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢٩ مهر ۱۳٩٥
تگ ها: