ساوه حوادث

اخبار حوادث شهرستان ساوه

+ نجات جان یک کوهنورد در ساوه

امدادگران جمعیت هلال احمر با همکاری ماموران آتش نشانی جان کوهنورد ساوجی که در ارتفاعات ورده از توابع شهرستان زرندیه دچار حادثه شده بود را نجات یافت.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ساوه گفت: در پی اعلام سقوط یک کوهنورد 37 ساله ساوجی در ارتفاعات ورده شهرستان زرندیه به سرعت تیم امداد و نجات کوهستان این شهرستان به منطقه اعزام شد و پس از ساعت ها کار امدادی، مصدوم که در منطقه ناهموار و سخت گذر در ارتفاع آسیب جدی دیده بود، رها سازی شد.
محمد رضایی افزود: با توجه به وخامت حال عمومی مصدوم و نبود راه های دسترسی، با هماهنگی و اعزام تیم های تخصصی از مرکز استان، درخواست بالگرد نیز انجام شد.
رضایی گفت: با تلاش عوامل امداد و نجات شهرستان ساوه، مصدوم از ارتفاعات پایین آورده و برای ادامه مراحل درمانی به بیمارستان شهید مدرس ساوه منتقل شد.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ساوه بیان کرد: این کوهنورد از ناحیه دست و پا به شدت مجروح شده بود و تلاش برای ادامه درمان توسط عوامل بیمارستان مدرس ساوه در حال پیگیری است.
وی ادامه داد: سقوط این کوهنورد از ارتفاعات به علت نداشتن تعادل اتفاق افتاد و حادثه در محلی غیرقابل دسترسی برای کار امداد و نجات رخ داد.
جمعیت هلال احمر استان مرکزی 14هزار داوطلب و امدادگر دارد که سهم شهرستان ساوه از این تعداد حدود یک هزار و 500 نفر است.

نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ٢:٢٩ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٢۱ اردیبهشت ۱۳٩٥
تگ ها: