ساوه حوادث

اخبار حوادث شهرستان ساوه

+ دستگیری سارقان طلافروشی های 13 شهر کشور در زرندیه

دو زن جوان که با شگردی خاص از مغازه های طلافروشی در 13 شهر کشور سرقت کرده بودند، در عملیات کارآگاهان پلیس "زرندیه" شناسایی و دستگیر شدند.

 

سرهنگ "داود کاظمی" فرمانده انتظامی شهرستان زرندیه در اینباره گفت:‌ از چندی پیش با توجه به وقوع سرقت‌هایی از چندین طلافروشی در شهرهای مختلف کشور، مشخصات سارقان که دو خانم جوان بودند در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی اضافه کرد: در برنامه‌ریزی‌های پیشگیرانه پلیس شهرستان، آموزش‌های لازم به کلیه طلافروشی‌های سطح شهر ارائه شد تا اینکه سرانجام در چند روز گذشته، فروشنده یکی از واحدهای صنفی طلافروشی، حضور مشکوک دو خانم جوان را به مرکز فوریت‌های پلیس 110 اعلام کرد.

دستگیری سارقان در ساعات اولیه حضور در زرندیه

سرهنگ کاظمی اضافه کرد: بلافاصله تیمی از کارآگاهان پلیس شهرستان برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند و در تحقیقات اولیه مشخص شد که دو خانم جوان، سارقان تحت تعقیب پلیس هستند.

وی ادامه داد: بلافاصله با همکاری شهروندان، هر دو نفر شناسایی و دستگیر و برای تکمیل تحقیقات به یگان انتظامی منتقل شدند.

سرهنگ داود کاظمی بیان کرد: با انتقال متهمان به پلیس آگاهی و با توجه به مدارک و مستنداتی که در اختیار پلیس بود، هر دو نفر اعتراف کردند که چندین سال است با حضور در شهرهای مختلف کشور اقدام به سرقت طلاجات از طلافروشی‌ها می‌کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان زرندیه اضافه کرد: دو خانم جوان در اعترافات‌شان اذعان کردند که با سفر در شهرهای مختلف در طلافروشی‌ها حضور پیدا می‌کردند و در لحظه‌ای کوتاه از غفلت متصدی فروش استفاده کرده و با ترفندی خاص طلاجات را سرقت می‌کردند که در ساعات حضورشان در زرندیه شناسایی و دستگیر می‌شوند.

شناسایی 20 نفر از شاکیان پرونده در مراحل نخستین تحقیقات

این مقام انتظامی افزود: متهمان پرونده تاکنون در گفته‌های خود معترف شده‌اند که در شهرهای تهران، اصفهان، کرج، رفسنجان، شهر قدس، خمینی شهر، قزوین، رباط کریم، بهارستان، یزد، مهاباد، کرمان و شیراز سرقت‌هایی را انجام داده‌اند و در چند روزی که از دستگیری آنان می‌گذرد تاکنون 20 نفر از شاکیان شناسایی شده‌اند.

وی ادامه داد: ارزش طلاجاتی که سارقان تاکنون اعتراف به رسقت آن گرده‌اند در حدود دو میلیارد ریال ارزیابی شده است و تکمیل تحقیقات از آنان در حال انجام است.

فرمانده انتظامی شهرستان زرندیه در خاتمه با اشاره به اینکه دو سارق دارای سوابق متعدد سرقت هستند، گفت: واحدهای صنفی طلافروشی که بدین روش از آنها سرقت شده است، برای شناسایی متهمان می‌توانند از طریق تلفن 08645227752 با پلیس شهرستان تماس بگیرند.

نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ٦:۳٩ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢٤ اسفند ۱۳٩٤
تگ ها: