ساوه حوادث

اخبار حوادث شهرستان ساوه

+ دستگیری جاعلی حین خرید با چک جعلی در ساوه

فرمانده انتظامی ساوه گفت: جاعلی که به تازگی آغاز فعالیت مجرمانه خود را آغاز کرده بود در اقدام سریع پلیس این شهرستان حین خرید چک جعلی دستگیر و به 70 میلیون ریال جعل و کلاهبرداری اعتراف کرد.

 

سرهنگ علی اصغر طالبی  افزود: در 19 بهمن ماه سال جاری شخصی که خود را صاحب یک فروشگاه خدمات کامپیوتری در ساوه معرفی می کرد با حضور در پلیس آگاهی شهرستان و ارائه برگ شکایتی اعلام کرد که از وی کلاهبرداری شده است.

به گفته وی شاکی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت که چندی پیش شخصی برای خرید به مغازه مراجعه کرد و پس از خرید یک دستگاه لب تاپ، قرار شد ملبغ خرید به صورت اقساطی پرداخت شود و برای ضمانت نیز گواهی کسر حقوقی مربوط به یکی از شرکت‌های خصوصی شهرستات را به فروشگاه ارائه داد.

وی اضافه کرد: بعد از گذشت چندماه از عدم پرداخت کبالغ قسط کالا، به شرکتی که گواهی حقوقی از آنجا صادر شده بود مراجعه کردم که در بررسی‌های انجام شده مشخص شد که گواهی ارائه شده به فروشگاه جعلی و فاقد اعتبار است.

فرمانده انتظامی ساوه ادامه داد: با توجه به اظهارات شاکی و مشخصاتی که از فرد کلاهبردار در اختیار پلیس قرار گرفت تیمی از کارآگاهان تحقیقات خود را شروع کردند و بعد از چند روز فرد متهم شناسایی و با هماهنگی دستگاه قضایی دستور جلب وی اخذ شد.

متهم تحت تعقیب خرید لوازم ریانه ای دستگیر شد

سرهنگ طالبی در ادامه با اشاره به عملیات شناسایی و دستگیری فرد کلاهبردار گفت: با شروع تحقیقات در مدت زمانی کوتاه متهم شناسایی و حین خرید لوازم کامپیوتری در یکی از مغازه‌های سطح شهر دستگیر شد.

وی اضافه کرد: با هماهنگی‌های انجام شده با دستگاه قضایی منزل وی نیز مورد بازرسی قرار گرفت و تعداد چهار عدد مهر و برگه‌های تحصیلی جعل شده مربوط به یکی از مراکز آموزشی کشف شد.

اعتراف متهم به کلاهبرداری پنج میلیونی در تحقیقات تکمیلی پلیس

سرهنگ طالبی در ادامه به اعترافات متهم اشاره کرد و افزود: با توجه به اسناد و مدارک جعلی کشف شده در منزل متهم، وی اذعان داشت که مدارک جعلی را خود تهیه کرده و به شرکت‌های صنعتی ارائه می داده است.

وی ادامه داد: متهم همچنین معترف شد که از مغازه فروش خدمات کامیپوتری دیگری در شهرستان، 50 میلیون لوازم کامپیوتری خریداری کرده است و به صاحب مغازه یک فقره چک با امضاء جعلی ارائه داده است.

سرهنگ طالبی در پایان گفت: شاکی دیگر پرونده نیز شناسایی و متهم با تکمیل پرونده، برای برخورد قانونی بعه دستگاه قضایی معرفی و با صدور قرار مناسب روانه زندان شد.

نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ۱۱:۱٢ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٩ اسفند ۱۳٩٤
تگ ها: