ساوه حوادث

اخبار حوادث شهرستان ساوه

+ اهدای عضو جوان ساوجی به پنج بیمار حیات دوباره بخشید

رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: اهدای عضو یک جوان ساوجی به پنج بیمار حیات دوباره بخشید.

 

"جلیل کوهپایه‌زاده" فزود: این جوان 16 ساله به همراه دو دوست دیگر که سوار بر موتورسیکلت بودند، بر اثر تصادف با یک دستگاه خودرو پراید دچار خونریزی مغزی شد.

وی ادامه داد: این جوان که بر اثر تصادف وضعیت مطلوبی نداشته به همراه دو دوست دیگر مصدوم خود به بیمارستان شهید مدرس ساوه اعزام می‌شوند و بلافاصله تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد.

به گفته وی پس از اتمام عمل جراحی بیمار دچار کاهش سطح هوشیاری شده و با انجام نوار مغزی و معاینات لازنم، مرگ مغری وی محرز و بیمار طی هماهنگی با بیمارستان امام خمینی(ره) تهران، اعزام شد.

وی ادامه داد: در بیمارستان امام خمینی(ره) نیز مطابق با دستورالعمل‌های موجود در خصوص مرگ مغزی بیماران و پیوند اعضا معاینه توسط چهار پزشک دیگر انجام و مرگ مغزی به صورت قطعی محرز شد.

کوهپایه‌زاده اضافه کرد: پس از محرز شدن مرگ مغزی برای خانواده این جوان مومن که به هنگام مشارکت در آماده‌سازی مسجد محل برای ایام محرم دچار سانحه تصادف با موتورسیکلت شده بود، در اقدامی خداپسندانه به اهدای تمامی اعضاء بدن این انسان فداکار برای تجدید حیات بیماران رضایت دادند و دو کلیه، دریچه‌های قلب و کبد، قرنیه‌ها به بیماران نیازمند پیوند شد و نسوج این بیمار نیز به بیمارانی که بازتوانی از معلولیت دارند اهدا شد.

به گفته وی این چهارمین بار است که در سال جاری اعضای بیمار مرگ مغزی به بیماران دیگری حیات دوبار می‌بخشد.

نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ۸:٥٧ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢٧ مهر ۱۳٩٤
تگ ها: