ساوه حوادث

اخبار حوادث شهرستان ساوه

+ جرایم در زرندیه 42 درصد کاهش یافت

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان زرندیه از کاهش 42 درصدی جرایم در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل در این شهرستان خبر داد.

 

سرهنگ "داود کاظمی" به مناسبت فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه مرکزی- افزود: کاهش جرایم در این شهرستان به دلیل اقدامات پیشگیرانه و براساس برنامه‌ای مدون از سوی پلیس رخ داده است.

وی با اشاره به تلاش شبانه‌روزی پلیس برای برقراری امنیت در شهرستان ادامه داد: در سال جاری همچنین میزان کشف کالای قاچاق در این شهرستان 100 درصد رشد نشان می‌دهد.

وی با اشاره به برنامه پلیس همزمان با بازگشایی مدارس، اظهار کرد: اجرای طرح های برخورد با موتورسواران مزاحم و ارتقای امنیت اجتماعی در مسیر مدارس آغاز شده است تا از مزاحمت‌های احتمالی جلوگیری شود.

فرماندهی انتظامی شهرستان زرندیه درخصوص امنیت اجتماعی سرویس‌های مدارس نیز گفت: طرح ساماندهی سرویس‌های مدارس شامل اتوبوس، مینی‌بوس، تاکسی ون و سواری‌های شخصی با اخذ سوابق قابل پذیرش است و فعالیت این وسایل نقلیه در سوار کردن تعداد مجاز دانش‌آموزان و رعایت شئونات اسلامی کنترل می‌شود.

وی با بیان اینکه ایجاد امنیت نیازمند مشارکت همگانی است، تصریح کرد: برای ایجاد امنیت پایدار باید تمامی دستگاه‌های اجرایی و مردم به کمک پلیس بشتابند.

سرهنگ کاظمی در ادامه با اعلام برنامه‌های هفته نیروی انتظامی در زرندیه اظهار کرد: برنامه‌های هفته ناجا با شعار همدلی، همزبانی، امنیت و آرامش از 11 تا 17 مهرماه در سطح شهرستان زرندیه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌های پیش بینی برای هفته نیروی انتظامی در این شهرستان گفت: گلباران مزار شهدای شهرستان، صبحگاه عمومی با حضور نیروهای نظامی، انتظامی، مسئولین شهرستان و بازنشستگان ناجا، مشاوره حقوقی، تقدیر ازکارکنان وظیفه، توزیع لوح فشرده هشدارهای پلیسی با موضوع آسیب‌های اجتماعی، رژه موتورسواران ناجا و پلیس افتخاری بخشی از این برنامه هاست.

به گفته وی  نشست فرمانده انتظامی با شهروندان، اهداخون، بازدید دانش آموزان ازمراکز پلیس 110 و پلیس مبارزه با موادمخدر، ارائه خدمات پزشکی رایگان در نماز جمعه، قرائت پیام مهر در یکی از مدارس شهرستان، نشست تخصصی با مسئولان کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها، برگزاری همایش نقش پلیس در مبارزه با موادمخدر، تجلیل از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران نیروی انتظامی، تجلیل از خانواده پرسنل ناجا از دیگر برنامه‌های هفته ناجا در شهرستان زرندیه است.

نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ۳:۳٢ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱٢ مهر ۱۳٩٤
تگ ها: