ساوه حوادث

اخبار حوادث شهرستان ساوه

+ تمهیدات لازم برای جلوگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال در ساوه اندیشیده شد

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساوه گفت: تمهیدات لازم برای جلوگیری از حوادث احتمالی چهارشنبه آخر سال در این شهر اندیشیده شده است.

نصرت اله احمدی  با اشاره به اینکه نیروهای این سازمان هم اکنون در حالت آماده باش هستند، افزود: 13 خودرو به صورت سیار و چهار خودرو به صورت ثابت در این شهرستان مستقر هستند تا در صورت نیاز به محل حادثه اعزام شوند.

وی بیان کرد: به منظور هشدار و آگاه سازی از خطرات مواد محترقه، طرح آموزش کودکان و نوجوانان در مدارس این شهر انجام شد و کارشناسان آتش نشانی با حضور در مدارس به اطلاع رسانی پیرامون عواقب استفاده از مواد منفجره پرداختند.

وی اظهار کرد: چهارشنبه آخر سال یک آیین سنتی است که از سوی برخی از جوانان با استفاده از مواد محترقه خطرناک و پرصدا به محیطی نا امن برای مردم تبدیل شده است.

احمدی با بیان اینکه هر سال در این ایام شاهد سوانح و حوادثی دلخراش هستیم، اظهار کرد: با وجود فرهنگ سازی ها و آموزش های ارائه شده از سوی دستگاه های مختلف برخی با ساخت و استفاده از مواد محترقه غیراستاندارد و دست ساز جان دیگر همشهریان را نیز به خطر می اندازند.

وی نگهداری مواد محترقه، تهیه و ساخت وسایل آتش بازی در منزل، زیرزمین، محل کار و غیره را خطرساز دانست و گفت: والدین باید مواظب فرزندان خود در این آیین باشند.

احمدی افزود: جوانان از آتش زدن لاستیک، هیزم و کارتن خالی در واحدهای مسکونی، معابر، کوچه و خیابان خودداری کرده و از برپایی آتش در معابر باریک و در نزدیکی پست های برق یا ایستگاه های تقلیل فشار گاز و توقفگاه های عمومی پرهیز کنند.

وی ابراز امیدواری کرد تا با همکاری شهروندان شاهد برپایی چهارشنبه پایانی سال توام با شادی و نشاط باشیم

نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ۱۱:۳٠ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٢٩ اسفند ۱۳٩۱
تگ ها: