ساوه حوادث

اخبار حوادث شهرستان ساوه

+ کاهش 45 درصدی تصادفات در ساوه

 

Imageفرمانده نیروی انتظامی ساوه از کاهش 45 درصدی تصادفات درون شهری و برون شهری در 6 ماهه نخست سالجاری در این شهرستان خبر داد.
 
سرهنگ مصطفی ویسمه ای با اعلام این خبر افزود: اقدامات فرهنگی در راستای ارتقای فرهنگ ترافیکی، تقویت پلیس ، گشتها و واحدهای انتظامی،مشارکت مطلوب مردم و اجرای طرحهای مختلف از جمله مواردی است که در کاهش تصادفات نقش داشته است.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان آماری از فعالیتهای پلیس در شش ماهه نخست سالجاری گفت: کاهش 8 درصدی وقوع جرایم در منازل، کاهش 5 درصدی سرقت از مغازه ها، کاهش 23 درصدی سرقت از موتور سیکلت، کاهش 50 درصدی سرقت احشام، کاهش 45 درصدی کیف قاپی و 5 درصدی سرقت از داخل خودرو از جمله اقدامات پلیس بوده است.

وی با بیان اینکه در سرقتهای خرد در سطح شهرستان شاهد افزایش 64 درصدی بودیم، بیان کرد: با انجام یک کار کارشناسی متوجه شدیم که افزایش سرقتهای خرد ریشه در معضل اعتیاد داشت که در این خصوص با دستگیری حدود 80 نفر از معتادین از داخل خرابه ها، پارکها و مناطق مختلف و تحویل آنها به مراکز ترک اعتیاد، وقوع سرقتهای خرد به صورت چشمگیری کاهش یافت.
 
وی از وقوع هفت مورد قتل در این شهرستان در شش ماهه نخست سالجاری خبر داد و افزود: دو مورد از قتلهای رخ داده مربوط به سایر استانهای کشور بوده است که قاتلان آنها در این شهرستان دستگیر شده اند و در خصوص کشته شدن نوجوان 14 ساله ای که اخیرا در شهرستان رخ داد نیز قاتل وی در کمتر از 24 ساعت دستگیر و تحقیقات در این خصوص ادامه داشته و پرونده قتل به مراجع قضایی ارسال شده است.
 
این مقام انتظامی از کشف 27 کیلوگرم انواع مواد مخدر در شهرستان در سالجاری خبر دادو افزود: دراین خصوص تعداد 502 نفر توزیع کننده انواع مواد مخدر شناسایی و دستگیر شده اند.
 
ویسمه ای همچنین از افزایش 26 درصدی کشفیات سلاح خبر داد و خاطر نشان کرد: تعداد 7 هزار و 544 عدد قوطی انواع مشروبات الکلی طی این مدت کشف و ضبط گردیده است و در خصوص جمع آوری تجهیزات ماهواره ای نیز شاهد رشد 31 درصدی بوده ایم.

 

نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ٥:٢٥ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱۱ مهر ۱۳٩٠
تگ ها: