ساوه حوادث

اخبار حوادث شهرستان ساوه

+ رشد 60 درصدی کشفیات موادمخدر در ساوه در سال‌جاری

فرمانده انتظامی شهرستان ساوه از کسب رتبه اول نیروی انتظامی این شهرستان در اجرای طرح نصر در سطح استان مرکزی خبر داد.


سرهنگ مصطفی ویسمه‌ای با اعلام این خبر افزود: این رتبه در سایه عملکرد درخشان و تلاش‌های شبانه روزی نیروی انتظامی ساوه از جمله مهار انواع سرقت‌ها، پیشگیری از وقوع جرایم، کشف آلات و ادوات منکرات مانند CD های مبتذل و مشروبات الکلی، کشف کالاهای قاچاق، کشف و معدوم‌سازی مواد‌مخدر و مبارزه با عوامل فساد در جامعه حاصل شده است.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی با تلاش مجموعه خود گام‌های بسیار بزرگی برداشته و نگاه مسوولان شهرستان نسبت به عملکرد نیروی انتظامی حمایتی است، تصریح کرد: هرگاه مردم بدانند اشخاصی خدوم و تلاشگر که لباس مقدس سربازی را به تن کرده‌اند با تمامی توان در میدان حضور می‌یابند با آرامش خاطر زندگی می‌کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان ساوه با تشریح عملکرد نیروی انتظامی ساوه در سال 88 ادامه داد: افزایش 500 درصدی تعداد کشفیات سرقت مغازه، 20 درصدی کشفیات موتورسیکلت، احشام 77 درصد، اماکن 106 مورد و سرقت داخل خودرو 360 درصد بوده که در این رابطه 602 نفر سارق دستگیر و تحویل مقامات قضایی شده‌اند.

ویسمه‌ای در خصوص کشفیات موادمخدر در ساوه گفت: در سال 87 جمعا 87 کیلو انواع مخدر در ساوه کشف شده بود که این میزان در سال جاری به 125 کیلو گرم رسیده که رشد 60 درصدی داشته و شامل 10 کیلو تریاک، 5 کیلو حشیش ، 3 کیلو هروئین ، 70/3 کیلو کراک ، 5/8 کیلو گراس ، 2 کیلو تریاک سوخته و 482 گرم شیشه بوده ودر این راستا 531 نفر دستگیر و تحویل مقامات قضائی شدند.

وی از کاهش 65 درصدی نزاع دسته جمعی در ساوه خبر داد و افزود: کشف تعداد 1491 دستگاه تجهیزات ماهواره در سالجاری و کشف 1220 بطری مشروبات الکلی و 700 کیلو دست ساز طی یک‌ماهه اخیر از دیگر فعالیت‌های نیروی انتظامی شهرستان ساوه بوده است.

وی در پایان با اشاره به در پیش بودن چهارشنبه آخر سال و با بیان اینکه در جامعه ما، امنیت پایدار در گرو مشارکت اجتماعی است اظهار داشت: باید با مشارکت مردم و مسوولان آمادگی امنیتی، انتظامی و اجتماعی لازم را داشته و اقدامات فرهنگی مناسب را انجام دهیم تا از بروز حوادث در چهارشنبه سوری پیشگیری شود.

نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ۱٠:۳٦ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱٦ اسفند ۱۳۸۸
تگ ها: