ساوه حوادث

اخبار حوادث شهرستان ساوه

+ در ساوه؛ مسمومیت با گاز فاضلاب جان دو نفر را گرفت

مسمومیت با گاز فاضلاب جان دو نفر را در ساوه گرفت.

 به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پژشکی ساوه طی تماس تلفنی پرسنل شرکت رانی شهرک صنعتی کاوه با 115 ساوه ساعت 15.40 روز گذشته گزارش سقوط 2 نفر داخل چاه فاضلاب در شرکت رانی داده شد و مرکز دیسپج ساوه پایگاه جاده ای شهرک صنعتی  را به صحنه فراخوان کرد.

وی افزود: بعد از رسیدن آمبولانس از آتش نشانی هم درخواست کمک شد تا نفرات سقوط کرده در چاه 6 متری را بیرون بیاورند. 

خیراندیش مدیر روابط عمومی اورژانس ساوه در اینباره گفت: این حادثه  2 مصدوم  مرد که از پرسنل شرکت هم نبوده اند داشته است.

براساس اعلام وی این دو نفر داخل چاه فاضلاب شده بودند که با گاز چاه مسموم شده و به داخل چاه سقوط می کنند. بعد از خروج این دو نفر توسط پرسنل آتش نشانی تکنسین های اورژانس مصدومین را بررسی کرده و فوت آنها را تایید می کنند.

 خیراندیش توصیه کرد که در هنگام وقوع حوادثی مثل سقوط افراد داخل چاه سریعا با عوامل امدادی اورژانس و آتش نشانی  تماس گرفته شود.

نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ۱۱:٢٠ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۳٩٥
تگ ها:


+ جسد جوان غرق شده در سد الغدیر ساوه کشف شد

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی ساوه از کشف یک جسد غرق شده در سد الغدیر این شهر خبر داد.

 

نصرت‌الله احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، افزود: این جسد متعلق به جوان 19 ساله غرق شده در سد الغدیر ساوه بود که با تلاش امدادگران این سازمان و با استفاده از تجهیزات و امکانات غواصی از سد خارج شد.

وی بیان کرد: این جوان روز گذشته برای تفریح به همراه دوستان به دریاچه سد الغدیر ساوه رفته بود و ساعت 17 و 38 دقیقه ‌در سد دچار این حادثه شد.

به گفته وی، در پی تماس با این مرکز مبنی بر یک مورد غرق‌شدگی در داخل سد الغدیر این شهرستان، امدادگران به محل اعزام شدند و با استفاده از قایق و سایر تجهیزات و امکانات غواصی موفق شدند جسد این جوان را در مدت یک ساعت و نیم کشف و از آب خارج کنند.

احمدی  با ابراز تاسف از وقوع این حادثه تلخ گفت: علیرغم اعلام مکرر، هشدارها و پیام‌های ایمنی از طریق رسانه‌های عمومی، همچنین نصب علائم هشداردهنده در حاشیه سد ساوه متاسفانه همواره شاهد وقوع اینگونه حوادث ناگوار و دلخراش هستیم.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی هموطنان پیش از شنا در رودخانه‌ها و آب‌های پشت سد به تابلوهای اخباری و اخطاری از سوی سازمان‌های مربوطه توجهی نمی‌کنند.

سد ساوه در 25 کیلومتری جنوب غرب شهر ساوه واقع شده است.

نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ٢:٢٤ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ٩ تیر ۱۳٩٥
تگ ها:


+ قاتل مجنون بعد از برادر، پدرش را نیز کشت

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ساوه گفت: یک قاتل مجنون بعد از قتل برادر، پدرش را نیز کشت.

 

سرهنگ علی اصغر طالبی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه مرکزی- با اعلام این خبر افزود: این قاتل مجنون در چند سال گذشته به دلیل بیماری روانی که داشت اقدام به قتل برادر خود کرده بود که پس از دستگیری روانه زندان شد.

وی ادامه داد: این فرد پس از مدتی که در زندان بسر برد با اعلام رضایت ولی دم با دستور دادستان جهت درمان به بیمارستان رازی تهران منتقل و تحت درمان قرار گرفت و بهبود نسبی پیدا کرد.

به گفته وی، بنا به درخواست خانواده وی و با نظر بیمارستان مبنی بر بهبود نسبی، این فرد از این مرکز درمانی ترخیص می‌شود و به منزل مراجعت می‌کند و مدت‌ها بدون هیچ مشکلی به زندگی روزمره خویش ادامه می‌دهد.

فرمانده انتظامی ساوه در ادامه گفت: با اعلام خبری مبنی بر وقوع یک فقره قتل در یکی از خیابان های شهرستان ساوه مشخص می‌شود که این قاتل مجنون این بار اقدام به قتل پدرش کرده و از منزل فرار کرده است.

وی افزود: با حضور ماموران انتظامی در محل وقوع قتل مشخص می شود که قاتل با ضربات متعدد چاقو پدرش را به قتل رسانده است و با پیگیری پلیس قاتل در کمتر از 12 ساعت در شهرستان قم دستگیر و با تشکیل پرونده‌ای تحویل مقامات قضائی می‌شود.

به گفته سرهنگ طالبی در بازجوئی‌های اولیه پس از دستگیری قاتل و نیز تحقیقات صورت گرفته از خانواده وی علت قتل مشاجره لفظی قاتل با پدرش بوده که منجر به قتل وی شده است و با تشکیل تیم ویژه از کاراگاهان پلیس آگاهی ساوه قاتل در کمترین زمان ممکن دستگیر شد.

در همین رابطه رئیس دادگستری ساوه به خبرنگار ایسنا گفت: براساس قانون مجازات اسلامی جنون رافع مسئولیت کیفری در حین ارتکاب جرم است و نمی‌توان فرد مجنون را مجازات کرد بلکه باید روانه مراکز نگهداری کرد تا از حالت خطرناک درآید.

هادی ملکی با بیان اینکه برای افرادی که در حالت جنون مرتکب جرم می شوند باید اقدامات تامینی و تربیتی اجرا شود، افزود: در چنین مواردی با دستور دادستان دستور نگهداری فرد مجنون در بیمارستان روانی صادر می‌شود که برای قاتل مجنونی که در این شهرستان اقدام به قتل کرده است نیز چنین دستوری صادر شده است.

وی تصریح کرد: در صورت ارتکاب مجدد جرم توسط فرد مجنون دستور شدیدتری در حوزه اقدامات تامینی و تربیتی صادر می شود.

ملکی تصریح کرد: جنون باید در زمان ارتکاب جرم ثابت شود که منوط به رسیدگی‌های قضائی است.

نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ۱۱:۱٢ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢ تیر ۱۳٩٥
تگ ها:


+ توهین به اشخاص در صدر جرائم ساوه قرار گرفت

معاون قضائی رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: در سال 1394 توهین به اشخاص در صدر جرائم شهرستان ساوه قرار گرفت و بیشترین فراوانی پرونده‌ها را به خود اختصاص داد.

 

حجت الله درودگر در نشست خبری با خبرنگاران که به مناسبت هفته قوه قضائیه به همراه رئیس جدید دادگستری ساوه برگزار شد، افزود: بعد از جرم توهین به اشخاص که رتبه اول را به خود اختصاص داده است، سرقت مستوجب تعزیز و ضرب و جرح عمدی به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

وی بیان کرد: در دادگاه‌های حقوقی نیز دعاوی خانوادگی بیشترین فراوانی پرونده‌ها را به خود اختصاص داده است که منجر به طلاق توافقی و یا طلاق درخواست از سوی زوجه می‌شود و پرونده‌های مطالبه وجه چک و مطالبه وجوه در سایر موارد، در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

دادستان سابق ساوه در ادامه به آمار پرونده‌های وارده و مختومه در دادسرا و دادگاه‌های این شهرستان اشاره کرد و افزود: در سال گذشته 28 هزار و 827 فقره پرونده به دادگستری ساوه وارد شده است که از این میزان 12 هزار و 725 فقره به دادگاه‌ها، 11 هزار و 798 فقره به دادسرا و چهار هزار و 314 فقره نیز به شورای حل اختلاف اختصاص دارد و در مجموع 28 هزار و 658 فقره پرونده نیز مختومه شده است.

وی متوسط زمان رسیدگی به پرونده‌ها در دادسرای شهرستان را 37 روز و در دادگاه‌ها 28 روز بیان کرد و افزود: براساس تعریفی که از پرونده‌های دادگستری می‌شود، پرونده‌هایی که بیش از یک سال در دادگاه‌ها و 6 ماه در دادسرا مفتوح باشد، پرونده‌های مُسن نام دارند که آمار این پرونده‌های مُسن در پایان سال 1394 تنها 6 فقره بوده است.

درودگر از کاهش 65 درصدی پرونده‌های مُسن در دادگستری ساوه در سال 94 نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: این آمار بیانگر وضعیت مطلوب و قابل قبول دادگستری شهرستان در سطح استان مرکزی است.

وی کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها و ساماندهی وضعیت ابلاغ در دستگاه قضایی را عاملی برای تسریع در دادرسی و صدور حکم دعاوی کیفری و حقوقی دانست و تصریح کرد: در حال حاضر با ساماندهی وضعیت ابلاغ اوراق قضائی در داخل حوزه قضائی ظرف مدت 10 روز و در خارج حوزه قضائی ظرف مدت 25 روز ابلاغ می‌شود.

این مقام قضائی همچنین از کاهش 56 درصدی آمار بازداشت شدگان نیز خبر داد و افزود: در پایان سال 1394 تنها 46 نفر تحت قرار بازداشت بودند.

وی به دیگر اقدامات دادگستری شهرستان اشاره کرد و افزود: برگزاری جلسات کمیته حفظ حقوق بیت المال در 6نوبت منظم با 44 مصوبه، مسلوب المنفعه کردن 56 حلقه چاه غیرمجاز با دستور مستقیم دادستان، برگزاری چهار جلسه کمیته حمایت از سرمایه‌گذاری با 22 مصوبه در شهر صنعتی کاوه به منظور رفع موانع و مشکلات صنایعی که از طریق مجاری اداری امکان‌پذیر است، برخی از اقدامات صورت گرفته به شمار می‌رود.

درودگر گفت: تشکیل جلسات کمیته راهبری قضایی و انتظامی با 85 مصوبه، برگزاری جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم با 42 مصوبه شامل جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز، اجباری کردن اختصاص پارکینگ در مجتمع‌های مسکونی به منظور جلوگیری از پارک خودرو در خیابان و معابر با هدف کاهش سرقت‌های داخل خودرو و کاهش ترافیک شهری، ساماندهی سکونت‌های غیررسمی و حاشیه نشینی از جمله این مصوبات بوده است.

نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ٧:۳۳ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢ تیر ۱۳٩٥
تگ ها:


+ ممنوعیت عرضه قلیان در قهوه خانه های ساوه ادامه خواهد داشت

رئیس دادگستری ساوه گفت: جامعه از امنیت روانی مطلوبی برخوردار نیست.

 

هادی ملکی در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت فرا رسیدن هفته قوه قضائیه که به همراه معاون قضائی رئیس کل دادگستری استان مرکزی و دادستان سابق ساوه برگزار شد با اشاره به قرار گرفتن جرائمی نظیر توهین به اشخاص، سرقت موجب به تعزیر، ضرب و جرح عمدی و تهدید به عنوان چهار جرم برتر اظهار کرد: قرار گرفتن این جرایم در ردیف بیشترین جرائم بیانگر نبود امنیت روانی مطلوب در جامعه است.

وی با تاکید بر اینکه وقوع این جرائم چهارگانه بیانگر این است که جامعه به آرامش نیاز دارد، تصریح کرد: لازمه حاکمیت آرامش در جامعه مستلزم نگاه جدی مسئولان به این امر است.

وی  افزایش طلاق و بروز اختلافات خانوادگی که در صدور پرونده‌های حقوقی قرار گرفته است را نیز ناشی از نبود همین امنیت روانی دانست و تصریح کرد: اگر به این موضوعات توجه نشود جامعه و زندگی مردم با چالش مواجه خواهند شد.

رئیس دادگستری ساوه گفت: برای جلوگیری از بروز تهدیدها و توهین هایی که در سطح جامعه صورت گرفته و بیشترین جرائم را به خود اختصاص داده است اگر چاره اندیشی نشود و آرامش در جامعه صورت نگیرد قطعا شاهد افزایش آمار قتل عمدی خواهیم بود.

وی خواستار مشارکت بین بخشی و تعامل همه دستگاه‌های اجرایی به خصوص متولیان فرهنگی جامعه برای ارتقای شاخص‌های امنیت روانی در جامعه به منظور کاهش جرائم ناشی از نبود این نوع امنیت شد.

این مقام قضائی در ادامه با اشاره به اینکه دادگستری بار عدم اجرای قانون دستگاه‌های دیگر را تحمل می‌کند، تصریح کرد: اگر هر دستگاهی وظایف قانونی خود را به نحو احسن انجام دهد شاهد حجم مراجعات مردمی به دادگستری نخواهیم بود.

وی ناکارآمدی و کوتاهی برخی از دستگاه‌های اجرایی رو باعث افزایش آمار پرونده‌ها به دستگاه قضائی دانست و تاکید کرد: همه مسئولین موظف هستند وظایف قانونی خود را به نحو احسن انجام دهند و قانون‌مند شوند تا هم شاهد کاهش مراجعات مردمی به دادگستری باشیم و هم شاخص‌های رضایتمندی مردم از عملکرد مسئولان افزایش یابد.

رئیس دادگستری ساوه در پاسخ به این پرسش مبنی بر اینکه گفته می‌شود با تغییر رئیس دادگستری و دادستان ساوه شاهد تجدید نظر در اقدامات قضائی که در گذشته در این شهرستان نظیر پلمب قلیان سراها و اماکن عمومی که اقدام به عرضه قلیان در سطح شهر می کردند، خواهیم بود، گفت: به هیچ وجه این مسائلی که مطرح شده صحت ندارد و با تمام قوت کارهای خوبی که در گذشته صورت گرفته را ادامه داده و با هرگونه تخلفی به شدت برخورد خواهیم کرد.

نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ٧:۳٢ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢ تیر ۱۳٩٥
تگ ها:


+ دستگیری قاتل مرد 50 ساله در ساوه

فردی که در شهرستان ساوه مرد 50 ساله‌ای را با شلیک اسلحه به قتل رسانده بود در تحقیقات کارآگاهان پلیس این شهرستان شناسایی و دستگیر شد.

 

سرهنگ علی‌اصغر طالبی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ساوه در توضیح این خبر افزود: در ابتدای خردادماه سال جاری مرکز فوریت‌های پلیس 110 شهرستان ساوه خبری مبنی بر یک فقره درگیری و چاقوکشی در یکی از روستاهای شهرستان را به کلانتری محل اعلام کرد.

افزود: بلافاصله ماموران انتظامی در محل حاضر شدند و پس از بررسی مشخص شد که مردی 50 ساله بر اثر شلیک گلوله به قتل رسیده است.

شناسایی قاتلان توسط کاراگاهان پلیس

وی ادامه داد: پرونده برای سیر مراحل قاننی در اختیار اداره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی شهرستان ساوه قرار گرفت و موضوع شناسایی و دستگیری قاتل به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس شهرستان قرار گرفت.

وی بیان کرد: پس از 18 روز تحقیقات انجام شده و اقدامات اطلاعاتی، متهم که مقتول را با شلیک گلوله اسلحه به قتل رسانده بود، شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی در یک اقدام عملیاتی و غافلگیرانه دستگیر شد.

اعتراف به قتل

سرهنگ طالبی اظهار کرد: متهم دستگیر شده در بازجویی‌های صورت گرفته لب به اعتراف گشوده و اظهار کرد که با مقتول از قبل اختلاف داشتند و پس از درگیری او را با اسلحه خود به قتل رسانده است.

وی ادامه داد: بعد از اعتراف صریح متهم به قتل مرد 50 ساله، پرونده او برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضایی ارسال و متهم با صدور قرار مناسب روانه زندان شد.

نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ٥:۱٦ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱ تیر ۱۳٩٥
تگ ها: