ساوه حوادث

اخبار حوادث شهرستان ساوه

+ کشف اشیای عتیقه قرن ۶ و ۷ از قاچاقچیان در ساوه

پنج قطعه اشیای تاریخی مربوط به سده شش و هفت هجری قمری دوره ایلخانیان در عملیات دستگیری دو قاچاقچی عتیقه در شهرستان ساوه کشف شد.

سرهنگ علی اصغر طالبی فرمانده انتظامی شهرستان ساوه در تشریح این خبر گفت: ماموران انتظامی شهرستان در تحقیقاتی از فعالیت افرادی در قاچاق اشیای عتیقه مطلع شدند و بررسی موضوع با اتخاذ تمهیدات لازم در دستور کار ماموران انتظامی شهرستان قرار گرفت.

وی اضافه کرد: با توجه به برنامه ریزی عملیاتی صورت گرفته، در ماه گذشته ماموران انتظامی پاسگاه آوه شهرستان حین گشت زنی در این خصوص یک دستگاه خودروی سواری را با دو نفر سرنشین شناسایی و در یکی از محورهای فرعی متوقف کردند.

طالبی به کشف اشیای تاریخی از سرنشینان خودرو اشاره کرد و بیان داشت: پس از متوقف نمودن خودرو، در بازرسی صورت گرفته پنج قطعه عتیقه مینا کاری شده کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی شهرستان ساوه ادامه داد: اشیای کشف شده برای تعیین اصالت به سازمان میراث فرهنگی ارسال شد که در کارشناسی صورت گرفته قدمت اشیا به سده ششم و هفتم هجری قمری مربوط به دوره ایلخانیان تخمین زده شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد:‌ متهمان با تشکیل پرونده به دستگاه قضایی معرفی شدند.

نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ۸:٠۱ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢۸ آبان ۱۳٩۳
تگ ها:


+ مرد همسرکش به دست فرزندانش مجروح شد

فرمانده انتظامی زرندیه از قتل زنی به دست همسرش خبر داد و گفت: مرد همسرکش به دست فرزندانش مجروح شده است.

سرهنگ داود کاظمی

افزود: این فرد در حالی که همسرش خواب بوده با ضربات متعدد چاقو او را از پای درآورد

وی با بیان اینکه این مرد 52 ساله بامداد روز گذشته همسرش را به قتل رسانده بود، اظهار کرد: فرزندان مقتوله را پس از اطلاع از موضوع او را به بیمارستان آسیابک زرندیه منتقل کردند که مضروب به علت جراحات وارده فوت کرد.

وی بیان کرد: پسران این متهم پس از وقوع حادثه در درگیری فیزیکی، او را مجروح کردند که به بیمارستان شهید مدرس ساوه انتقال داده شد و هم اکنون تحت مداوا قرار دارد.

کاظمی با بیان این که این زن و شوهر دچار اختلافات خانوادگی بودند، گفت: متهم دارای مشکل روحی و روانی بوده و قبل از وقوع حادثه مبادرت به مصرف مواد مخدر (شیشه) کرده بود.

وی افزود: در این خصوص پرونده تشکیل شد و تحقیقات بیشتر از متهم ادامه دارد.

شهرستان زرندیه واقع در شمال شرق استان مرکزی با چهار هزار و 1۵۰ کیلومتر مربع وسعت و حدود 85 هزار نفر جمعیت، به عنوان سومین شهرستان استان از نظر وسعت و پنجمین شهرستان از نظر جمعیت است

نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ٩:٤۱ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ۱ آبان ۱۳٩۳
تگ ها: