ساوه حوادث

اخبار حوادث شهرستان ساوه

+ ساوه - همدان دوباره حادثه‌ساز شد

بر اثر برخورد یک تریلر هوو با یک تانکر حمل آب پارک شده در کنار اتوبان سه نفر مجروح شدند و عبور خودروها از اتوبان بیش از یک ساعت مختل شد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه مرکزی، تانکر حمل آب به دلیل نقص فنی در کنار اتوبان پارک کرده بود و یک خودروی نیسان برای تعمیر آن جلوی این تانکر پارک کرده بود.

 

فرمانده پلیس راه اتوبان ساوه – همدان در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه این تصادف ساعت هفت و چهل دقیقه صبح امروز رخ داده است، گفت: تریلر هوو به دلیل عدم توجه به جلو با تانکر برخورد کرده و آن را به جلو پرتاب کرده و با نیسان برخورد می‌کند و خود تریلر نیز به سمت چپ جاده منحرف می‌شود که منجر به برخورد خودروی پژو با تریلر می‌شود.

 

سروان مصطفی گله‌دار افزود: دو نفر به صورت سطحی مجروح و راننده تریلر نیز دچار شکستگی پا شد.

 

به گزارش ایسنا، نیروهای امدادی اورژانس با توجه به فاصله بیست کیلومتری با محل وقوع حادثه پس از 40 دقیقه و پلیس راه نیز پس از پنجاه دقیقه در محل حاضر شدند.

 

براساس گزارش‌هایی که در گذشته در خصوص این محور بر روی خروجی این خبرگزاری قرار گرفته بود، این محور استاندارد نبوده و بارها نیز از سوی مسئولین و کارشناسان در این مورد تذکراتی داده شد اما، تاکنون هیج اقدامی برای برطرف شدن این مشکلات صورت نگرفته است.

 

یکی از مشکلات این جاده که نامربوط با این تصادف نیست، نداشتن شانه خاکی مناسب و عرض کم جاده است.

 

نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ٥:۱٠ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢۳ امرداد ۱۳٩۳
تگ ها:


+ اختلاس میلیونی با سوءاستفاده از جایگاه شغلی

فرمانده انتظامی ساوه گفت: تحویل‌دار یکی از بانک‌های این شهرستان که مرتکب سوءاستفاده مالی شده بود، توسط ماموران پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شد.

علی‌اصغر طالبی افزود: طی مراجعه نماینده یکی از بانک‌های شهرستان و ارائه یک برگ شکوائیه، وی اظهار داشت که تحویل‌دار این شعبه مرتکب اختلاس شده است.

وی بیان کرد: بلافاصله با اعلام این خبر موضوع در دستور کار ماموران مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی شهرستان ساوه قرار گرفت.

طالبی تصریح کرد: پس از انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد فرد کلاهبردار با فروش اوراق مشارکت بدون صدور هرگونه سند و ثبت آن، مبلغ دریافتی را به نفع خود برداشت می‌کرده است.

وی با اشاره به اقدام به موقع برای دستگیری متهم، افزود: پس از هماهنگی با مرجع قضایی و جمع‌آوری مدارک و اوراق از بانک، متهم احضار و پس از بازجویی به اتهام خود اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی ساوه با بیان اینکه مبلغ کلاهبرداری شده توسط این کارمند متخلف 640 میلیون ریال می‌باشد، خاطرنشان کرد: پس از اعتراف متهم مبلغ کلاهبرداری شده توسط این فرد کشف و ضبط شد.

به گفته وی متهم پس از تشکیل پرونده به دادسرا اعزام و با قرار بازداشت موقت روانه زندان شد.

 

نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ٥:٠٥ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢۳ امرداد ۱۳٩۳
تگ ها:


+ چاقوکشی در ساوه منجر به قتل شد

فرمانده نیروی انتظامی ساوه گفت: چاقو کشی در یکی از محلات شهرستان ساوه منجر به قتل یک نفر شد.

سرهنگ علی‌اصغر طالبی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا)- منطقه مرکزی اظهار کرد: با اعلام گزارشی به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 یک فقره درگیری در یکی از محله‌های شهرستان ساوه گزارش شد که بلافاصله اکیپی از مأموران انتظامی برای بررسی موضوع در محل حاضر شدند.

 

وی ادامه داد: پس از حضور مأموران در محل درگیری مشخص شد در این درگیری، فردی با ضربه چاقو از ناحیه قفسه سینه به شدت مجروح شده است.

 

طالبی اضافه کرد: در تحقیقات اولیه مأموران مشخص شد قاتل و مقتول از قبل با هم آشنا و مدتی قبل در یک کمپ ترک اعتیاد تحت درمان بوده‌اند که شخص مقتول چند عدد از حافظه‌های شخصی تلفن همراه خود را در کمپ گم می‌کند.

 

وی افزود: شخص مقتول با دوست هم‌کمپی سابقش در خیابان جهت پرسیدن سؤال در مورد حافظه‌های گم شده در کمپ به او نزدیک می‌شود اما، این امر باعث نگرانی قاتل در خصوص بازگشت به کمپ ترک اعتیاد توسط آنان شده و در این حین ضریه چاقو را بر قفسه سینه مقتول زده و وی را به شدت مجروح می‌کند.

 

فرمانده انتظامی ساوه بیان کرد: مقتول پس از انتقال به بیمارستان به علت شدت جراحات وارده شده جان خود را از دست داد.

 

سرهنگ طالبی در پایان با بیان اینکه قاتل توسط مأموران انتظامی شهرستان ساوه شناسایی و دستگیر شد خاطرنشان کرد: متهم پس از اعتراف به قتل با تشکیل پرونده به مراجع قضایی اعزام شد.

نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ٦:٢۳ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢٢ امرداد ۱۳٩۳
تگ ها:


+ طراح سایت نشر اکاذیب در ساوه دستگیر شد

فرمانده نیروی انتظامی ساوه گفت: فردی که با راه‌اندازی و طراحی سایت اقدام به نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی می‌کرد توسط پلیس فتا شهرستان شناسایی و دستگیر شد.

 

سرهنگ پاسدار علی‌اصغر طالبی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه مرکزی، اظهار کرد: در پی انجام اقدامات اطلاعاتی و فنی کارشناسی، پلیس فتا ساوه از فعالیت سایتی که به نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی می‌پرداخت با خبر شده و موضوع به صورت ویژه مورد پیگیری این پلیس قرار گرفت.

...
ادامه مطلب
نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ٦:٢۱ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢٢ امرداد ۱۳٩۳
تگ ها:


+ کاهش 60 درصدی ارتکاب به قتل در ساوه

فرمانده انتظامی شهرستان ساوه از کاهش 60 درصدی ارتکاب قتل در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ علی‌اصغر طالبی اظهار کرد: ارتقای شاخص‌های امنیتی در شهرستان موجب شده است تا در سال جاری نیز به مانند سال گذشته شاهد کاهش 100 درصدی جرایم خشن و آمار وقوع قتل در این شهرستان باشیم.

 

وی بیان کرد: با تلاش و مجاهدت پلیس، امنیت مطلوبی در فضای شهرستان حاکم است اما، رسیدن به نقطه ایده‌آل نیازمند مشارکت همگانی تمامی دستگا‌ه‌های اجرایی است.

...
ادامه مطلب
نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ٦:٢٠ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢٢ امرداد ۱۳٩۳
تگ ها:


+ کلاهبرداری با کارتکس‌!

فرمانده نیروی انتظامی ساوه گفت: اعضای شرکتی به بهانه تخفیف بیمه خودرو با صدور کارتکس‌های جعلی از شهروندان کلاهبرداری می‌کردند در عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی این شهرستان دستگیر شدند.

سرهنگ علی‌اصغر طالبی اظهار کرد: در تیرماه سال جاری گزارشی به پلیس شهرستان ساوه در خصوص توزیع کارتکس‌هایی در بین شهروندان که احتمال جعلی بودن آن متصور بود، ارائه شد.

 

وی اضافه کرد: با اعلام این گزارش، بررسی موضوع به تیمی از کارآگاهان اداره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی شهرستان واگذار شد و در تحقیقات اولیه و بررسی کارشناسی کارتکس‌ها مشخص شد که هولوگرام‌های الصاقی جعلی بوده و افرادی از نام یک شرکت بیمه سوء‌استفاده می‌کنند.

...
ادامه مطلب
نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ٦:۱٩ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢٢ امرداد ۱۳٩۳
تگ ها:


+ سارق حین سرقت لوازم خودرو به دام افتاد

خبرگزاری فارس: سارق حین سرقت لوازم خودرو به دام افتاد

علی‌اصغر طالبی اظهار داشت: در پی اعلام سرقت‌های متعدد قطعات خودرو به مرکز فوریت 110 پلیس، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: ماموران انتظامی شهرستان حین گشت‌زنی در سطح شهر فردی را که در حال سرقت از خودروی پژو 405 بود، دستگیر کردند و برای بررسی بیشتر به یگان انتظامی انتقال دادند.

فرمانده انتظامی ساوه با بیان اینکه فرد دستگیر شده در ابتدا منکر سرقت‌های انجام شده بود، تصریح کرد: متهم دستگیر شده بعد از رو به رو شدن با مدارک جمع‌آوری شده و اقدامات فنی توسط پلیس، به پنج فقره سرقت لوازم خودرو اعتراف کرد و با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد.

نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ٥:۳٧ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۸ امرداد ۱۳٩۳
تگ ها:


+ 11کشته و زخمی حاصل برخورد مینی بوس با وانت پیکان در زرندیه

در اثر برخورد یک دستگاه مینی بوس با وانت پیکان در زرندیه یک نفر کشته و 10 نفر زخمی شدند.

در این تصادف که در محور قدیم زرندیه به تهران حوالی پل شهر پرندک به وقوع پیوست راننده وانت پیکان در دم جان داد و نیروهای امدادی نیز با حضور در محل سانحه کار امداد رسانی به مجروحان را انجام داده و مصدومین را به مراکز درمانی منتقل کردند

 

براساس این گزارش این مینی بوس حامل مسافرانی بود که قصد عزیمت به روستاهای بخش خرقان زرندیه را داشتند و وقوع این تصادف مانع از رسیدن آنان در وقت مقرر به مقصد شد.

 

حال عمومی مجروحان این مینی بوس رضایت بخش گزارش شده و سه تن از آنان به صورت سرپایی مداوا شدند.

 

کارشناسان پلیس راه علت تصادف را انحراف به چپ وانت پیکان اعلام کردند.

نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ٦:٠٠ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٥ امرداد ۱۳٩۳
تگ ها:


+ محموله 98 کیلویی مواد مخدر در ساوه توقیف شد

فرمانده انتظامی شهرستان ساوه گفت: محموله 98 کیلویی مواد مخدر قبل از رسیدن به مقصد در ساوه توقیف شد.

سرهنگ علی‌اصغر طالبی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه مرکزی، اظهار کرد: مـأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان ساوه در راستای مبارزه با سوداگران مرگ و با اقدامات اطلاعاتی این محموله مواد مخدر را که از استان فارس به مقصد تهران بارگیری شده بود، در حوزه استحفاظی شهرستان ساوه و در محور سلفچگان به این شهرستان و در عملیاتی غافلگیرانه از یک کامیون کشف کردند و کامیون توقیف شد.
وی ادامه داد: مأموران در بازرسی از این بونکر حمل سوخت موفق شدند 98 کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک را که به طرز ماهرانه‌ای جاسازی شده بود کشف و ضبط کنند .
طالبی تصریح کرد: در این رابطه یک نفر دستگیر و با تشکیل پرونده، تحویل مراجع قضایی شد و تحقیقات درباره این پرونده همچنان ادامه دارد.
وی در پایان ضمن هشدار به سوداگران مرگ مبنی بر برخورد قاطع نیروی انتظامی با آنها از شهروندان خواست هر گونه اخبار و اطلاعات مربوط به فعالیت مجرمانه افراد سودجو و فرصت‌طلب را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اطلاع دهند.

 

نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ۱٠:۳٢ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱ امرداد ۱۳٩۳
تگ ها: