ساوه حوادث

اخبار حوادث شهرستان ساوه

+ «بلوتوث‌بازان» تهدید بزرگی برای امنیت اجتماعی هستند

 

b_250_250_16777215_0___images_stories_persons_talebi-entezami.jpgفرمانده نیروی انتظامی شهرستان ساوه گفت: بلوتوث بازان تهدید بزرگی برای امنیت اجتماعی هستند.
 
سرهنگ علی‌اصغر طالبی  با اشاره به اینکه تلفن همراه و بلوتوث از اعضای خانواده فضاهای مجازی محسوب می شوند گفت: ممکن است این امکانات، آسیب‌ها و معضلات زیادی را با خود به همراه داشته باشند، از این میان می‌توان به کاهش اعتماد به نفس به علت ارتباط از راه دور و غیرمستقیم و کاهش مهارت‌های ارتباطی اشاره کرد.
 
وی با اشاره به اینکه امکانات تصویری نصب شده بر روی تلفن همراه به غیر از به وجود آوردن آسیب های اجتماعی – اخلاقی تهدیدی برای هتک حرمت خصوصی افراد و از بین بردن امنیت اشخاص می شود، افزود: به عنوان مثال ممکن است فردی که به ظاهر مشغول صحبت کردن با شخص دیگری است در واقع در حال فیلم برداری و عکس برداری از اشخاص یا مدارک مهم است که متأسفانه بسیاری از این موارد در مهمانی های شبانه و یا مهمانی های خانوادگی گزارش شده است.

...
ادامه مطلب
نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ٦:٥٩ ‎ب.ظ ; جمعه ٢٤ آذر ۱۳٩۱
تگ ها:


+ افول فرهنگ از پیامدهای فراگیر عمومی برنامه‌های ماهواره‌ای است

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ساوه گفت: افول فرهنگ از پیامدهای فراگیر عمومی برنامه‌های ماهواره‌ای است .

 
سرهنگ علی‌اصغر طالبی  افزود:برنامه های ماهواره ای باقابلیت انتشار از تمام نقاط دنیا بدون هیچ مقاومتی در اختیار گیرنده قرار می‌گیرد.
 
وی با اشاره به پیامدها و معضلات برنامه های ماهواره ای گفت: اتلاف فرصت های سودمند به جهت تماشای بی حد این برنامه ها ، کاهش داد و ستدهای عاطفی واجتماعی در روابط انسان ها با یکدیگر ، رنگ باختگی ارزش های انسانی و باورهای مذهبی و نهادههای ملی و میهنی و در نتیجه خطر سقوط فرهنگ اجتماعی است.
 
وی با اشاره به اینکه باید به این نکته این‌جا اشاره کرد که منع قانون ماهواره همواره به معنای مخالفت با علم و تکنولوژی نیست، افزود: ماهواره یکی از ثمرات پیشرفت علم است که به حمد الله کشور ما نیز در استفاده از تکنولوژی ساخت آن بی نصب نمانده است که ساخت ماهواره ی امید مؤید این مطلب است ولی همین ماهواره ها چون در دستان عده ای سودجو و سلطه گر قرار گرفته اند دردسرهایی را فراهم کرده اند .
 
این مسوول انتظامی اظهار کرد: از جمله ی این ماهواره ها، ماهواره های تلویزیونی هستند که برخی از برنامه های آن به جای پیشرفت مادی و معنوی انسان ها باعث کشاندن بسیاری از آن ها به ورطه ی فساد و بزهکاری شده اند .
 
وی تصریح کرد: باید بیان کرد که استفاده از فناوری های موجود بدون در نظر گرفتن مطالب مذکور تهدید ها و آسیب های موجود در آن نوعی ساده انگاری بوده و بی توجهی به آن ممکن است ما را نیز در شمار قربانی های خود جای دهد.
 
طالبی خاطر نشان کرد: آیا بهتر نیست با علمی کامل و شناختی کافی به استفاده از فناوری روز و تبادل اطلاعات در فضای مجازی پرداخت.
نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ۱۱:٢٤ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢٢ آذر ۱۳٩۱
تگ ها:


+ هشدارهای پلیسی فرمانده انتظامی ساوه نسبت به وقوع جرایم اینترنتی در فضای مجازی

 

b_250_250_16777215_0___images_stories_persons_talebi-entezami.jpgفرمانده نیروی انتظامی شهرستان ساوه نسبت به وقوع جرایم اینترنتی در فضای مجازی هشدار داد.
 
سرهنگ علی اصغر طالبی، افزود: فضای مجازی یا سایبر، به مجموعه ای از ارتباطات انسانی بدون در نظر گرفتن جغرافیایی فیزیکی اطلاق می شود که تمامی ارتباط مذکور از طریق کامپیوتر و وسایل شبیه به آن انجام می شود، این فضاها امروز به اندازه ای بر زندگی واقعی سایه افکنده که تقریباً به موازات جهاز حقیقی قابل بررسی است.
 
وی بیان کرد: فضای مجازی دنیای عظیمی است که فرصت ها و چالش ها اضطراب ها و ترس ها، محدودیت ها و امکانات، تهدید ها وفرصت ها و بالاخره آسیب ها و پیامد هایی را برای عاملان خود به ارمغان آورده است و در این میان اینترنت و رایانه نوعی از این فضا ها به شمار می روند و بر اساس آمارهای موجود تقریباً 2/2 میلیارد سایت فعال در جهان وجود دارد.
 
وی با اشاره به اینکه روزانه حدود 700 میلیون کاربر مشتریان رایانه ای این شبکه هستند، اظهار کرد: اثرات منفی اینترنت از چند بعد قابل بررسی است که شامل آسیب های فردی و روان شناختی، آسیب‌های سیاسی و اقتصادی و آسیب های امنیتی است.
 
وی سنین جوانی را مهمترین مرحله شکل گیری هویت انسان دانست و گفت: جوان همواره به دنبال کشف ارزش ها و درونی کردن آن ها است که ناگاه به اینترنت و حجم وسیعی از اطلاعات گوناگون مواجه می شود و ناچار هویت خویش را در دنیای مجازی جستجو می کند و چه بسا ممکن است تعداد زیادی از نوجوانان و جوانان راه خود را در اینترنت گم کرده دوران هویت یابی خود را با بحران سپری کند.
 
وی بیان کرد: هویت نامشخص و ناشناس کاربران اینترنتی باعث می شود که فرد خود را در موقعیت ها متنوع شخصیتی قرار داده و بدون ارائه اطلاعات دقیقی از خود به بیان افکار، احساسات علایق و نیازهای خود بپردازد.
 
وی با اشاره به اینکه از جمله آسیب های شایع در این فضا، اتاق های گفتگو و چت رومها هستند، افزود:برخی از پسران و دختران نوجوان و جوان با سوء استفاده از ناآگاهی و عدم شناخت والدین خود از این اتاق ها برای ابراز علایق عاطفی و برقراری دوستی های نامشروع استفاده می کنند که آسیب های این گونه ارتباطات بر کسی پوشیده نیست .
 
فرمانده انتظامی ساوه با تشریح این آسیب اجتماعی گفت: به عنوان مثال شما ممکن است با هدف بازدید از یک سایت و انجام خرید اینترنتی به آدرس مراجعه کنید و آن سایت از قبل توسط نفوذ گرها هک شده باشد. حال شما بدون اطلاع از این مورد اقدام به خرید کرد و وجه موردنظر را از طریق کارت اعتباری خود در همان لحظه پرداخت می کنید غافل از این که وجه مورد نظر درصندوق هکرها ذخیره شده و کالایی برای شما ارسال نخواهد شد. در مثال دیگری ممکن است کاربری برای دریافت اطلاعات به سایتی مراجعه کند، حال ار این سایت مورد هجوم هکرها واقع شده باشد کاربر قبل از این که اطلاعات را از سایت مورد نظر دریافت کند اطلاعات غلط توسط هکرها به او داده خواهد شد و یا در مورد دیگر ممکن است کاربری آدرس مورد نظر خود را تایپ کرده و به ظاهر وارد آن سایت شده در حالی که آن چه او مشاهده می‌کد تنها تصویری از کاربر بدون کوچکترین تردیدی به ادامه فعالیت های خود در آن سایت پرداخته و حجم زیادی از اطلاعات خود را در اختیار می گذارد.
 
وی با اشاره به اینکه از دیگر مباحث مطروحه در فضای مجازی می بایست به اعتیاد اینترنتی اشاره شود، افزود: نتایج برخی از تحقیقات نشان می دهد که تعدادی از کاربران روزانه بیش از 18 ساعت از وقت خود را صرف استفاده از اینترنت می‌کنند که این امر تهدیدی برای سرمایه ها ی اقتصادی و اجتماعی محسوب می شود از معضلات این پیامد می توان به انزوا و کناره گیری از اجتماع، مشکلات زناشویی، فروپاشی خانواده ها ، مشکلات جسمانی مانند کم خونی، ضعف بینایی، خستگی مغز و بدن، مشکلات عصبی دردهای عضلانی ضعف ایمنی بدن و اختلالات روانشناختی اشاره کرد.
نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ۱۱:٠۸ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢٢ آذر ۱۳٩۱
تگ ها:


+ دو هزار و 100 لیتر مشروبات الکلی در زرندیه کشف و ضبط شد

فرمانده انتظامی زرندیه گفت: دو هزار و 100 لیتر مشروبات الکلی دست ساز شب گذشته در این شهرستان کشف و ضبط شد.

سرهنگ داود کاظمی افزود : این میزان از یک کارگاه تولید کننده مشروبات الکلی دست ساز در روستای پیک حوالی شهر پرندک از توابع زرندیه به دست آمد.

وی اظهار کرد: در این رابطه دو نفر دستگیر و تحقیقات بیشتر از دستگیر شدگان ادامه دارد.

وی با اشاره به تهاجم فرهنگی دشمنان بیان کرد: تقویت ارزش های دینی و اسلامی نقش به سزایی در خنثی سازی و مقابله با توطئه های بیگانگان دارد.

نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ٧:٥۳ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢۱ آذر ۱۳٩۱
تگ ها:


+ در ساوه رخ داد؛ برخورد کامیون با موتورسیکلت منجر به مرگ فجیع موتورسوار شد

 

jenazeh.jpgسرپرست پلیس راهور ساوه گفت: برخورد کامیون با موتورسیکلت در ساوه منجر به مرگ فجیع موتور سوار شد.
 
سرگرد علیرضا گل بداغی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه مرکزی، افزود: این حادثه شب گذشته و در حالی رخ داد که 2 سرنشین موتورسیکلت سوار که فاقد کلاه ایمنی بوده و در حال عبور از کمربندی اصفهان(بلوار سپاه) بودند، بر اثر بی احتیاطی با یک دستگاه کامیون برخورد می کنند.
 
وی بیان کرد: برخورد شدید کامیون با موتورسیکلت موجب شد دو راکب موتورسیکلت که دو جوان بودند به زیر کامیون کشیده شوند.
 
وی اظهار کرد: به دنبال این حادثه راکب 15 ساله موتورسوار در زیر چرخ های کامیون به طرز دلخراشی جان سپرد و سرنشین دیگر موتورسیکلت که یک جوان دیگری بود در اثر پرت شدن به سختی صدمه دید.
 
وی با اشاره به اینکه راکب موتورسیکلت سوار فاقد گواهینامه رانندگی بوده است، تصریح کرد: تغییر ناگهانی مسیر بدون رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، عدم توجه به جلو و رعایت نکردن سرعت مجاز توسط موتورسیکلت سوار موجب بروز این حادثه ناگوار شد.
 
گل بداغی از موتورسواران خواست ضمن رعایت مقررات رانندگی حتما از کلاه ایمنی استفاده کنند تا در مواقع حادثه دچار صدمات ناشی از ضربه سر نشوند.
نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ۱٠:٢٢ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٢۱ آذر ۱۳٩۱
تگ ها:


+ بارگیری 24 تن پسته با مدارک جعلی در زرندیه

فرمانده انتظامی شهرستان زرندیه استان مرکزی از دستگیری فردی که 24 تن پسته به ارزش 5 میلیارد ریال را بارگیری کرده و متواری شده بود خبر داد.

 

به گزارش ایسنا - منطقه مرکزی، سرهنگ کاظمی گفت:به دنبال شکایت فردی مبنی بر اینکه راننده یکدستگاه خودرو تریلی با هویت جعلی و ارائه مدارک جعلی اقدام به بارگیری 24 تن پسته به ارزش 5 میلیارد ریال از وی کرده و متواری شده است موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

 

وی اظهار کرد: ماموران پلیس آگاهی شهرستان با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی، نهایتا هویت اصلی راننده و خودرو را شناسایی و با اخذ نیابت قضایی متهم را در یک عملیات غافلگیرانه دراستان کرمانشاه دستگیر کردند.

 

فرمانده انتظامی شهرستان زرندیه افزود: متهم در بازجویی به عمل آمده به بزه ارتکابی و حمل پسته با مدارک جعلی با همدستی 3 نفر دیگر اعتراف کرد که تلاش برای دستگیری همدستان وی ادامه دارد .

 

 

فرمانده انتظامی شهرستان زرندیه در ادامه با بیان اینکه ماموران انتظامی شهرستان در ماموریت دیگری، دو دستگاه تریلر حامل 40 هزار لیتر سوخت قاچاق را توقیف کردند، افزود: ماموران انتظامی با اطلاع از تخلیه گازوئیل قاچاق در یک کارخانه تصفیه روغن در شهرک صنعتی "زاویه" محور "اختر آباد" ضمن هماهنگی با قاضی کشیک جهت بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

 

کاظمی گفت: ماموران با ورود به کارخانه مذکور دو دستگاه کامیون تریلیر را که در کنار مخازن سوخت در حال بارگیری بودند توقیف و مقدار40 هزار لیتر مواد مشتقات گازوئیل کشف و ضبط کردند.

 

وی افزود: در بررسی های به عمل آمده مشخص شد 100هزار لیتر مواد فوق در مخازن شرکت موجود است که این شرکت با ترکیب موادی به گازوئیل و عوض کردن شکل ظاهری آن اقدام به قاچاق سوخت به خارج از کشور می‌کردند.

نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ٥:٠۳ ‎ب.ظ ; شنبه ۱۸ آذر ۱۳٩۱
تگ ها:


+ کامیون حامل 346 کیلوگرم تریاک به استان البرز متوقف شد/دستگیری 3 قاچاقچی در ساوه

 

b_250_250_16777215_0___images_stories_persons_talebi-entezami.jpgفرمانده نیروی انتظامی شهرستان ساوه از کشف346 کیلو تریاک و دستگیری 3 سوداگر مرگ در این شهرستان خبر داد.
 
سرهنگ علی اصغر طالبی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه مرکزی، افزود: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان به دنبال طرح های عملیاتی شناسایی و دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر مطلع شدند 3 نفر از قاچاقچیان قصد دارند محموله مواد مخدری را با یکدستگاه کامیون از استان های شرقی کشور به استان البرز منتقل کنند.
 
وی بیان کرد: بلافاصله تیم های عملیاتی این یگان وارد عمل شده و با در نظر گرفتن کامیون مورد نظر متوجه شدند که محموله فوق در یکی از مناطق حاشیه شهر ساوه به دو دستگاه خودروی دیگر سمند و مزدا وانت منتقل شد تا از طریق این دو خودرو به کرج منتقل شود.
 
وی اظهار کرد: ماموران انتظامی با توقیف خودروهای فوق الاشاره و در بازرسی از آنها مقدار 346 کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک را کشف و ضبط و هر سه قاچاقچی مواد مخدر را نیز دستگیر کردند.
 
طالبی خاطر نشان کرد: پرونده ای در این خصوص تشکیل و به همراه قاچاقچیان به مراجع قضایی ارسال شده است.
نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ۱۱:٤۱ ‎ق.ظ ; شنبه ۱۸ آذر ۱۳٩۱
تگ ها:


+ شش واحد صنفی در ساوه پلمپ شد

فرمانده انتظامی ساوه گفت: شش واحد صنفی این شهرستان در ماه جاری پلمپ و تعطیل شد.

سرهنگ علی اصغر طالبی افزود: تعطیلی این تعداد واحد معاملات ملکی به علت تخلفات صنفی و کلاهبرداری بود.

وی با اشاره به اینکه پلمپ این تعداد واحد صنفی در راستای اجرای طرح کنترلی و نظارتی اماکن عمومی صورت گرفت، اظهار کرد: در این مدت 21 واحد نمایشگاه اتومبیل و 14 واحد معاملات ملکی بازدید و بازرسی شد.

وی بیان کرد: هر حرکتی که در خارج از چهار چوب قانون و با توصیه و یا سفارش صورت گیرد، باطل و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ۱۱:۳٩ ‎ق.ظ ; شنبه ۱۸ آذر ۱۳٩۱
تگ ها:


+ جر و بحث بی‌اهمیت و ساده چند جوان ساوه‌ای منجر به قتل یکی از آنها شد

 

drodgar.jpgدادستان عمومی و انقلاب ساوه گفت: جر و بحث چند جوان ساوه ای منجر به قتل یکی از آنها شد.
 
حجت الله درودگر افزود: در درگیری میان چند جوان در منطقه امیر کبیر ساوه که با جر و بحث بی‌اهمیت و ساده آغاز شده بود، متاسفانه قاتل با چاقویی که همراه داشت جوان دیگری با نام (الف – خ) را به قتل می رساند.
 
وی اظهار کرد: پس از وقوع قتل، قاتل اقدام به فرار می‌کند و چند جوان دیگر فرد مضروب را به بیمارستان منتقل که متاسفانه بر اثر شدت جراحات وارده فوت می کند.
 
وی تصریح کرد: با انجام یک عملیات پلیسی مخفیگاه قاتل واقع در یکی از قلعه های روستاهای ساوه شناسایی و در کمترین زمان ممکن دستگیر می شود.
 
درودگر خاطر نشان کرد: با تشکیل پرونده ای با موضوع قتل در اداره آگاهی ساوه ، تحقیقات در مورد مشخص شدن زوایای پنهان این پرونده و همچنین مشخص شدن علت وقوع این درگیری آغاز شده است.
نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ۱۱:٥٢ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱٥ آذر ۱۳٩۱
تگ ها:


+ 94 نفر بر اثر حادثه و حریق در ساوه کشته و مجروح شدند

b_250_250_16777215_0___images_stories_persons_ahmadi-atash.jpgرئیس آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرستان ساوه از کشته و مجروح شدن 94 نفر بر اثر وقوع حادثه و حریق در هشت ماهه گذشته در این شهرستان خبر داد.

 

نصرت‌الله احمدی  اظهار داشت: در هشت ماه گذشته 506 مورد حریق و حادثه در شهرستان ساوه به وقوع پیوسته که این حوادث منجر به کشته شدن 21 نفر و مصدومیت 73 نفر شده است.

وی تصریح کرد: از مجموع حوادث رخ داده 356 مورد آتش‌سوزی و 150 مورد حادثه بوده است.

رئیس آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرستان ساوه بیان داشت: ماموران اعزامی به آتش‌سوزی‌ها یک‌هزار و 205 نفر و ماموران اعزامی به حوادث 392 نفر بوده که به ترتیب 147 ساعت و 50 دقیقه و 50 ساعت و 19 دقیقه عملیات داشته‌اند.

احمدی گفت: از مجموع آتش‌سوزی‌ها 56 مورد مسکونی، 31 مورد تجاری، هشت مورد کارخانه، 102 مورد ضایعات، 15 مورد باغ، 23 مورد فضای سبز، 12 مورد دامداری، دو مورد مزرعه و خرمن، 70 مورد وسیله نقلیه، دو مورد آموزشی و مابقی مورد سایر موارد بوده است.

به گفته وی از مجموع حوادث رخ داده نیز 25 مورد مشاهده جانوران وحشی، 26 مورد گیر کردن اعضای بدن، سه مورد سقوط از ارتفاع، یک مورد کشف جسد، دو مورد اقدام به خودکشی، 20 مورد آسانسور، یک مورد غرق‌شدگی، 45 مورد تصادف، 25 مورد انگشتری و دو مورد سقوط در چاه بوده است.

نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ۱:٠٩ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳٩۱
تگ ها:


+ خواروبار فروش شیشه‌فروش در ساوه دستگیر شد

b_250_250_16777215_0___images_stories_persons_talebi-entezami.jpgفردی که در مفازه خواروبار فروشی اقدام به توزیع مواد مخدر می‌کرد شناسایی و دستگیر شد.

 

 فرمانده انتظامی شهرستان ساوه با اعلام این خبر افزود: با اقدامات فنی و اطلاعاتی مأموران و با توجه به دریافت گزارشات مردمی مبنی بر توزیع مواد مخدر صنعتی در یک واحد صنفی خواروبار فروشی موضوع در دستور کار قرار گرفت.

 

سرهنگ علی اصغر طالبی اظهار کرد: در ادامه، واحد صنفی مورد نظر تحت مراقبت قرار گرفت و با توجه به رفت و آمد افراد مشکوک و معتاد، مأموران پس از هماهنگی با مقام قضایی از این واحد صنفی بازرسی و در نتیجه 86 گرم مواد مخدر از نوع شیشه کشف و ضبط کردند و متهم با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضایی شد.

نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ۱:٠۸ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳٩۱
تگ ها:


+ بیش از 40 هزار لیتر سوخت قاچاق در ساوه کشف و ضبط شد

فرمانده انتظامی ساوه گفت: 40 هزار لیتر سوخت قاچاق (گازوئیل) در هفته جاری در این شهرستان کشف و ضبط شد.

سرهنگ علی اصغر طالبی افزود: این میزان فرآورده نفتی قاچاق از یک دستگاه تانکر کشنده ولوو در محور ساوه - همدان به دست آمد.

وی با اشاره به اینکه در این رابطه یک نفر دستگیر و پرونده تشکیل شد، اظهار کرد: راننده این خودرو برای سیر مراحل قانونی تحویل اداره مبارزه کالای قاچاق پلیس آگاهی این شهرستان شد

نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ٩:۳۱ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۸ آذر ۱۳٩۱
تگ ها: