ساوه حوادث

اخبار حوادث شهرستان ساوه

+ برخورد دو خودروی سواری در محور ساوه - زرندیه 11 نفر را روانه بیمارستان کرد

b_250_250_16777215_0___images_stories_tasadof.jpgدر اثر برخورد دو دستگاه خودروی سواری در محور قدیم ساوه به زرندیه 11 نفر روانه بیمارستان شدند.

رئیس جمعیت هلال احمر ساوه و زرندیه ضمن تایید این خبر گفت: این حادثه حوالی ساعت 9 صبح پنج شنبه در نزدیکی پل بوئین زهرا و بر اثر برخورد رو در روی دو دستگاه خودروی سواری پراید به وقوع پیوست.

علی رجبی افزود: پس از اعلام این حادثه اکیپ های ثابت و سیار این جمعیت به محل حادثه اعزام و مصدومان را به مراکز درمانی انتقال دادند.

وی اظهار داشت: شش نفر از این مصدومان به بیمارستان شهید چمران و پنج نفر به بیمارستان شهید مدرس ساوه انتقال یافتند.

به گفته وی، علت این حادثه در حال بررسی است.

پل بوئین زهرا در حدود 25 کیلومتری محور قدیم ساوه - زرندیه واقع شده است

نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ٦:۱٩ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢٢ تیر ۱۳٩۱
تگ ها:


+ سال گذشته بیش از هقت هزار پرونده به مجموعه قضایی زرندیه وارد شده است

رئیس دادگستری شهرستان زرندیه گفت: دستگاه قضایی ملجا و پناهگاه مردم است و توقعاتی که مردم از دست اندرکاران امر قضا دارند کاملا به جا و حق است و توقع دارند به شکایات و دعاوی حقوقی آنها به سرعت و با دقت رسیدگی شود.

 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه مرکزی، غلامرضا شریعتی به مناسبت هفته قوه قضائیه در جمع مردم زرندیه به عنوان سخنران قبل از خطبه ها در نماز جمعه افزود: مردم می خواهند حرف‌های آنها شنیده شود و در راستای مقررات قانونی، موضوعات مطروحه مورد پیگیری قرار گیرد و آراء قضات نیز به نحو متقن و مستدل صادر شده و پس از قطعیت آراء اجرای احکام کیفری و مدنی آراء صادره را با قاطعیت و با سرعت و به موقع به اجرا درآورند.
 
وی بیان کرد: از طرفی دستگاه قضایی از مردم نیز انتظار دارد حتی الامکان سعی کنند مراجعات خود را به دادگستری کاهش بدهند و سعی کنند دعاوی خود را با گذشت و با وساطت ریش سفیدان حل و فصل کنند و فلسفه تشکیل شوراهای حل اختلاف نیز به همین منظور و ایجاد صلح و سازش است.
 
وی اظهار کرد: باید توجه داشت که مراجعات مردم به دادگستری‌ها گاها اختلافات را شدت می دهد و موجب افزایش کدورت‌ها می شود و بعضا یک دعوا را به چندین دعوا تبدیل می کند و چه بسا حوادثی اتفاق خواهد افتاد که حبران آن غیر ممکن خواهد بود.
 
این مقام قضایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه دادگستری شهرستان زرندیه از سال 1362 در قالب دادگاه بخش تاسیس شده است، افزود: با ارتقای این منطقه به شهرستان از 9 سال پیش دادگاه بخش به دادگستری شهرستان ارتقا یافته و دارای دادسرا و محاکم است.
 
وی افزود: این مجموعه قضایی در حال حاضر در دادسرا دارای دو شعبه دادیاری و یک شعبه بازپرسی و یک شعبه دادستانی است و در حوزه محاکم نیز دارای دو شعبه حقوقی و کیفری است که مجموعا توسط 6 قاضی و 26 کارمند اداره می شود.
 
رئیس دادگستری زرندیه که به عنوان  سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان زرندیه سخن می‌گفت، با اشاره به آمار پرونده های قضایی نیز گفت: در سال گذشته تعداد 4390 فقره پرونده به دادسرا وارد شده است که از این تعداد 4064 فقره پرونده مختومه شده است. همچنین در سه ماه نخست سال جاری نیز تعداد 1259 فقره پرونده وارد شده که 795 فقره آن مختومه گردیده است.
 
وی در خصوص آمار پرونده های محاکم نیز بیان کرد: در سال گذشته تعداد 2754 فقره پرونده به محاکم وارد شده است که از این تعداد 2624 فقره مختومه شده است ضمن اینکه در سه ماه نخست سالجاری نیز تعداد 598 فقره وارد و 510 فقره مختومه شده است.
 
وی با بیان فعالیت شوراهای حل اختلاف شهرستان نیز اظهار کرد: در سال گذشته آمار ورودی پرونده ها به شوراهای حل اختلاف 2600 فقره و مختومه آن 2517 فقره بوده است ضمن اینکه در سال جاری نیز 758 فقره پرونده وارد شده است و 595 فقره مختومه اعلام گردیده است.
 
شریعتی در پایان با اشاره به آمار پرونده های دعاوی خانوادگی در سال گذشته افزود: 239 فقره پرونده مربوط به دعاوی خانوادگی در سال گذشته در دادگستری این شهرستان مطرح شده که 120 فقره آن منجر به صدور طلاق شده است و در سال جاری نیز 46 فقره وارد شده که منجر به صدور 34 فقره پرونده طلاق گردیده است.
نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ٦:۱۸ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳٩۱
تگ ها:


+ کشف جسد دختری با کفش‌های کتانی

کارآگاهان پلیس آگاهی استان مرکزی به دنبال یافتن سرنخی از هویت دختری جوان هستند که چندی پیش جسدش در کنار جاده پیدا شد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اهالی روستای کریم‌آباد در 29 خردادماه سال جاری در حالی که قصد عزیمت به شهر «مامونیه» را داشتند با جسد زنی جوان روبرو شدند که کفش‌های کتانی سبز رنگ به پا داشت که به پشت در کنار جاده فرعی روستای کریم آباد رها شده بود. مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اطلاع دادند.

 

با ثبت این خبر مردمی، ماموران کلانتری برای تعیین صحت و سقم این گزارش دریافتی به محل حادثه اعزام شدند که آنان با حضور در محور روستای کریم‌آباد با جسد زنی حدودا 30 ساله روبرو شدند که با تعیین صحت گزارش دریافتی، مراتب را به ماموران پلیس آگاهی استان مرکزی و بازپرس کشیک قتل اطلاع دادند.

 

با حضور عوامل تشخیص هویت در محل حادثه، آنان دریافتند که جسد متعلق به زنی حدودا 30 ساله با مشخصات ظاهری قد 165 سانتیمتر، موهای طلایی، سفیدپوست است.

 

ماموران تشخیص هویت پلیس آگاهی در بررسی اولیه از جسد دریافتند که این زن هیچ‌گونه مدرک شناسایی به همراه نداشته و در بازبینی از جسد آثار خفگی با طناب یا شئ مشابه در گردن وی رویت شد.

 

به گزارش ایسنا تحقیقات کارآگاهان برای یافتن سرنخی از این زن 30 ساله که تنها یک گوشواره طلا با نگین فیروزه در گوش داشت ادامه دارد.

نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ٦:۱۸ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳٩۱
تگ ها:


+ سال گذشته بیش از 9800 پرونده به دادسرای شهرستان وارد شد

 

drodgar.jpgدادستان عمومی و انقلاب شهرستان ساوه گفت: بیشترین پرونده‌های ورودی به دادسرا مربوط به جرایم سرقت و یا مرتبط با سرقت است و سارقین بیشترین افراد زندانی را تشکیل می دهند.
 
حجت الله درودگر در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت هفته قوه قضائیه، افزود: در سال گذشته 9877 فقره پرونده به دادسرای این شهرستان وارد شده و تعداد 8678 فقره مختومه شده است که از این میزان 2705 فقره پرونده مربوط به سرقت بوده است که در رتبه اول قرار دارد.
 
وی پرونده‌های مربوط به مواد مخدر را با 2039 فقره، توهین، تهدید و افترا را با 1896 فقره به ترتیب در رتبه های دوم و سوم ذکر کرد و افزود: در سال 90 در مجموع 8 فقره قتل صورت گرفته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 50 درصد کاهش داشته است.
 
وی پیشگیری از وقوع جرم، شناسایی اماکن آلوده، شناسنامه‌دار کردن اراذل و اوباش، برخورد قاطع با اراذل و اوباش، اخلاگران، سارقین و... را از جمله مواردی ذکر کرد که باعث کاهش جرایم به ویژه نزاع های دسته جمعی در سطح شهرستان شده است.
 
این مقام قضایی در خصوص رفع تصرف از متجاوزین به بیت المال و اراضی دولتی نیز گفت: با تشکیل کمیته حفظ حقوق بیت‌المال به منظور برخورد با چنین افرادی مقدار 4 میلیون 998 هزار و 18 متر مربع به ارزش ریالی بالغ بر 21 میلیارد و 778 میلیون و 877 هزار و 910 ریال رفع تصرف شده است.
 
وی کشف 1417 لیتر مشروبات الکلی داخلی، تعداد 15 هزار 924 بطری خارجی، 23 میلیون 750 میلیون ریال کالای قاچاق، کشف 6487 دستگاه تجهیزات ماهواره، 126 کیلو و 721 گرم مواد مخدر را از دیگر فعالیت‌ها برشمرد.
 
درودگر بابیان اینکه 3909 پرونده به واحد اجرای احکام کیفری وارد شده که تعداد 4969 فقره مختومه اعلام شده است، اظهار کرد: در سال گذشته دو مورد اجرای حکم اعدام در سطح شهرستان انجام شده که یک مورد آن اعدام در ملا عام بوده است.
 
وی در پایان افزایش 74 درصدی بازدید قضات از زندان و پیگیری امورات زندانیان، تلاش برای بهره مندی از عفو مقام معظم رهبری 72 مورد، کاهش 22 درصدی آمار زندانیان،کاهش 146 درصدی آمار متهمین تحت قرار و جلب رضایت 180 زندانی و راه اندازی سالن انتظار زندانیان را از دیگر فعالیت‌ها ذکر کرد.
نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ٦:۳٩ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٦ تیر ۱۳٩۱
تگ ها:


+ تعداد پرونده های موجود دادگستری نسبت به جمعیت شهرستان بالاتر است

 

shakarami.jpgهمزمان با هفته قوه قضائیه، نشست خبری رئیس دادگستری، دادستان و ادارات وابسته به دادگستری ساوه در سالن کنفرانس دادگستری شهرستان برگزار شد.
 
رئیس دادگستری ساوه در این نشست خبری با گرامیداشت یاد وخاطره شهید بهشتی و هفته قوه قضائیه گفت: شهید بهشتی معمار دستگاه قضایی است.
 
رضا شاکرمی افزود: حق‌پذیری، عدالت طلبی و ساده‌ زیستی از جمله ویژگی‌های شهید بهشتی بود که بهترین الگو برای دستگاه قضایی و آحاد مختلف جامعه است.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در دادگستری ساوه 20 قضای و 80 کارمند مشغول خدمت رسانی هستند، بیان کرد: تعداد پرونده های دادگستری و شورای حل اختلاف نسبت به جمعیت شهرستان بالاتر است.
 
وی وجود 50 هزار کارگر، حضور افاغنه، تنوع فرهنگی و قرار گرفتن شهرستان در مسیر مواصلاتی کشور را از جمله مواردی ذکر کرد که باعث وقوع جرایم و ازدیاد پرونده های وارده باشد.
 
وی افزود: در سال گذشته 10 هزار و 193 پرونده به دادگاههای عمومی شهرستان وارد شده است که تعداد 10 هزار و 402 آن مختومه شده است.
 
این مقام قضایی با بیان اینکه بیشترین مراجعه به دادگستری مربوط به اختلافات خانوادگی و دادگاه خانواده است، تصریح کرد: فقر و بیکاری، اعتیاد به مواد مخدر، عدم آشنایی زوجین نسبت به یکدیگر، دخالت خانواده،مطالبات مهریه ها، سستی بنیان خانواده و عدم پایبندی به اصول خانواده از مواردی است که منجر به تشکیل پرونده در دادگاه خانواده می شود که منجر به صدور 483 فقره گواهی عدم سازش در سال گذشته و 135 فقره نیز در سه ماه اول سال جاری گشته است.
 
وی در خصوص فعالیت دایره ارشاد و معاضدت قضایی نیز گفت: این دایره نیز با مشاوره و راهنمایی حدود 5 هزار نفر تعداد یک هزار دادخواست برای مراجعین تنظیم کرده است.
 
رئیس دادگستری ساوه با بیان اینکه این مرکز با بکارگیری سیستم های الکترونیکی و تجهیز به روشهای نوین توانسته است به عنوان دادگستری برتر در سطح استان مرکزی در سال گذشته در مدیریت قضایی و استفاده از دستگاه cms شناخته شود، تصریح کرد: در سال تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی نیز با تشکیل کمیته ای ضمن بررسی مشکلات صنعتگران در تحقق نامگذاری سالجاری تلاش مضاعف خواهیم کرد.
 
شاکرمی توسعه و آموزش داوری خصوصا در معاملات شرکتها و بنگاههای املاک، پیشگیری از وقوع جرم و روان سازی امور دادرسی را از دیگر برنامه های دادگستری در سالجاری ذکر کرد.
 
وی همچنین در خصوص فعالیت شوراهای حل اختلاف گفت: تعداد 9815 فقره پرونده در سال گذشته به این شورا وارده شده است که 530 پرونده مصالحه شده و برنامه دستگاه قضایی افزایش مصالحه است تا ریشه عداوت از بین برود.
 
شاکرمی با بیان اینکه شورای حل اختلاف شهرستان ساوه دارای 18 شعبه است، خاطر نشان کرد: در سه ماه نخست ساال جاری نیز دوهزار و 402 فقره پرونده رسیدگی شده و 387 مورد مصالحه صورت گرفته است.
 
وی همچنین با اشاره به احداث ساختمان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان گفت: ساختمان جدیدی که به منظور دادسرای شهرستان در حال احداث است، در سه طبقه و هر طبقه به زیر بنای 1200 متر مریع در حال ساخت است و امیدواریم تا پایان سال 1392 به بهره برداری برسد.
نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ٦:۳۸ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٦ تیر ۱۳٩۱
تگ ها:


+ دستگیری سارق حرفه ای در ساوه

 

b_250_250_16777215_0___images_stories_persons_talebi-entezami.jpgفرمانده انتظامی ساوه از دستگیری یک سارق حرفه ای و کشف 5 فقره انواع سرقت در این شهرستان خبرداد.
 
سرهنگ علی‌اصغر طالبی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه مرکزی گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت منازل و اماکن خصوصی در شهرستان، با تلاش ماموران پلیس آگاهی و پاسگاه یل آباد یک سارق حرفه ای شناسایی و دستگیر شد.
 
وی افزود: متهم تاکنون به 5 فقره انواع سرقت شامل دو فقره سرقت اماکن خصوصی یک فقره سرقت منزل و یک فقره سرقت طیور اعتراف کرده است.
 
وی به شهروندان توصیه کرد برای پیشگیری از سرقت با رعایت نکات ایمنی و استفاده از تجهیزات و موانع فیزیکی ضمن حفاظت از منازل به هنگام خروج از منزل تمامی درهای ساختمان اعم از پشت بام اتاق ها آشپزخانه و حیاط خلوت را قفل کنند.
نویسنده : علی فرقانی ; ساعت ٢:۱٤ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٦ تیر ۱۳٩۱
تگ ها: